SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kazimierz Wóycicki, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska i Blanka Katarzyna Dżugaj poprowadzą audycje w Resecie Obywatelskim

W ramówce kanału Reset Obywatelski (Fundacja Arbitror) zagościło siedem audycji oraz nowi prowadzący, m.in. Kazimierz Wóycicki, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska i Blanka Katarzyna Dżugaj. W sobotę ruszył serwis internetowy kanału.

Redaktorem naczelnym Resetu Obywatelskiego jest Marcin Celiński, a jego zastępcą Radosław Gruca (screen: YouTube/Reset Obywatelski)Article

Od 18 października radczyni prawna i aktywistka Joanna Koczaj-Dyrda w poniedziałki między 22 a 23 prowadzi „Sygnał-mobbing” skupiający się na tytułowym zjawisku, ochronie sygnalistów i walce z mobbingiem.

„Azja incognita” (wtorki, godz. 17-19) to program poświęcony największemu kontynentowi wraz z opisem kontekstu kulturowego, politycznego i społecznego. Jego gospodynią jest dziennikarka i orientalistka Blanka Katarzyna Dżugaj, twórczyni serwisu Kulturazja, w przeszłości związana z TVN24, Polsatem i Onet Kobieta.

W środy między 21 a 22 Piotr Kurczewski i Maciej Tomaszewski zapraszają na program o filmach przygotowany przez kinomanów „Miejsca nienumerowane”. Kurczewski to dziennikarz, wydawca i producent radiowy w przeszłości związany m.in. z Halo.Radio. Tomaszewski przez ponad 10 lat pracował w Radiu Kampus, następnie w Radiu Bajka, a o muzyce i filmie pisał do Onetu, „Teraz Rocka”, „Aktivista” i „Machiny”.

Były redaktor naczelny „Życia Warszawy”, dziennikarz TVP, długoletni wykładowca akademicki, pisarz i publicysta Kazimierz Wóycicki prowadzi „Siłę książki” (czwartki, godz. 17-18) – rozmowy o ważnych lekturach, które wywierają trwały wpływ na życie polityczne i kulturalne Polaków.

Nowym formatem jest także prowadzony przez naczelnego kanału Marcina Celińskiego i jego zastępcę Radosława Grucę program „Bez wyjścia”(czwartki, godz. 22-23) w całości skupiony na problematyce polexitu.

„Jazdę po zdrowiu” (niedziele, godz. 18-19) poświęconą prawom pacjenta prowadzi zaś ekspert organizacji służby zdrowia i usług medycznych Rafał Janiszewski.

„Na kłopoty Kolińska” to kolejna niedzielna pozycja (godz. 21-22) – program interwencyjny skupiony wokół ludzkich spraw, prowadzony interaktywnie z udziałem widzek i widzów. Prowadzi go dziennikarka „Gazety Wyborczej” Małgorzata Kolińska-Dąbrowska (w przeszłości związana z Polskim Radiem i Tok FM).

Serwis internetowy z artykułami autorów kanału

6 listopada wystartował serwis internetowy Resetu Obywatelskiego, na którym będą publikowane teksty autorów kanału. Stałą pozycją serwisu ma być rubryka Polexit News, w których znajdą się bieżące informacje na temat „pogarszających się relacji Polski z Unią Europejską i zachodzących procesów oddalających Polskę od Europy”.

Reset Obywatelski istnieje od roku, wydawcą kanału jest Fundacja Arbitror, a jego działalność w całości finansowana jest z crowdfundingu. Programy emitowane są za pośrednictwem YouTube'a i Facebooka, dostępne są także w formie podcastów (m.in. na Spotify, Google Podcast i Apple Podcast). Redaktorem naczelnym jest Marcin Celiński, jego zastępcą Radosław Gruca, a sekretarzem redakcji Kornel Wawrzyniak.

Zespół liczy 29 autorek i autorów, tworzących tygodniowo 37 godzin programów audio-wideo na żywo. Stworzyli go byli dziennikarze internetowego Halo.Radio, którzy odeszli w ub.r. ze stacji, zarzucając jej szefowi „stosowanie cenzury”.

Dołącz do dyskusji: Kazimierz Wóycicki, Małgorzata Kolińska-Dąbrowska i Blanka Katarzyna Dżugaj poprowadzą audycje w Resecie Obywatelskim

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Richard
Audycje audycji?
odpowiedź
User
Oj znowu
... no dobra, a teraz zrzutka, bo wiecie, mamy koszty!
odpowiedź
User
Ycekk
Celiński kumpel Najsztubka wszystko jasne.
odpowiedź