SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reset Obywatelski chce uruchomić radio internetowe. Zbiera na studio

Reset Obywatelski (Fundacja Arbitror) rozpoczął zbiórkę funduszy na wyposażenie stacjonarnego studia: adaptację akustyczną, mikrofony i sprzęt do kamer. W planach jest uruchomienie radia i aplikacji. - Wyposażenie studia to ostatnia duża z założycielskich inwestycji. Potem jest kwestia doskonalenia i nadążania za rynkiem - mówi Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny Marcin Celiński.

Medium Reset Obywatelski rozpoczęło na platformie Zrzutka.pl zbiórkę funduszy na adaptację akustyczną studia (wygłuszenie pomieszczenia przez instalację paneli, wykładzin i kotar), zakup mikrofonów (dwóch rodzajów: krawatowe dla prowadzących i gości w studiu oraz typowo radiowe do nagrywania dżingli, podcastów i innych autorskich materiałów) i sprzętu do kamer (kable, przejściówki i grabery) do nadawania w jakości HD.

W poniedziałek po południu zbiórka miała ponad 3,7 tys. zł, czyli 21 proc. planowanego celu (17 tys. zł). - Dzień po ogłoszeniu mamy zebraną jedną piątą całości. Mamy najwspanialszych na świecie odbiorców, którzy sami finansują medium - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Celiński, redaktor naczelny Resetu Obywatelskiego.

Do tej pory Reset Obywatelski był tworzony całkowicie zdalnie. - Robiliśmy transmisje zdalne w tej samej technologii, w jakiej robią to telewizje. Z wyjątkiem tego, że zdalna była również realizacja – podkreśla Celiński.

Jesienią ub.r. medium urządziło zbiórkę na ogólnobudowlane prace w studiu. To wynajęty w trybie przewidzianym dla organizacji pozarządowych lokal miejski przy ul. Andersa 10 w Warszawie. - To jedno studio, ale będzie w nim możliwość grania na dwóch planach – zaznacza Celiński.

Nie wiadomo jeszcze, czy sytuacja związana z koronawirusem pozwoli na zapraszanie do studia gości. - Podchodzimy do tej kwestii elastycznie. Na pewno w siedzibie pracować będą realizatorzy i większość autorów, oczywiście poza tymi spoza Warszawy. Bardzo chciałbym zapraszać gości, ale wszystko zależy od rozwoju pandemii – podkreśla naczelny.

Radio i aplikacja

Celiński przypomina, że do tej pory Reset Obywatelski uruchomił już internetowy serwis, ma sprzęt do zdalnego nadawania. Co dalej? - Razem ze studiem uruchomimy Radio Reset. Nasze programy będą dostępne na internetowych platformach radiowych. Jesteśmy także w trakcie budowania aplikacji dedykowanej naszej działalności: będzie kierowała do materiałów wideo, audio w postaci podcastów, radia live albo na portal, gdzie pojawiają się teksty – wymienia. Aplikacja ma zostać uruchomiona w ciągu dwóch miesięcy.

Redaktor naczelny Resetu Obywatelskiego dodaje, że wyposażenie studia to „ostatnia duża z założycielskich inwestycji”. - Potem jest kwestia doskonalenia i nadążania za rynkiem. Ruszamy ze studiem w technologii HD, a przecież są też 4K itp. Przed nami również cały czas merytoryczna praca nad rozszerzaniem ramówki – mówi Celiński.

Reset Obywatelski istnieje od jesieni 2020 roku, wydawcą kanału jest Fundacja Arbitror, a jego działalność w całości finansowana jest z crowdfundingu. Programy emitowane są za pośrednictwem YouTube'a i Facebooka, dostępne są także w formie podcastów (m.in. na Spotify, Google Podcast i Apple Podcast). Redaktorem naczelnym jest Marcin Celiński, jego zastępcą Radosław Gruca, a sekretarzem redakcji Kornel Wawrzyniak. Stworzyli go byli dziennikarze internetowego Halo.Radio, którzy odeszli ze stacji, zarzucając jej szefowi „stosowanie cenzury”.

Dołącz do dyskusji: Reset Obywatelski chce uruchomić radio internetowe. Zbiera na studio

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Najważniejsze, że radio stawia na technologię HD i 4K. Dla słuchaczy ważniejszy jest obraz niż dźwięk. Czy przypadkiem nie tworzą TV Reset? ;-)
odpowiedź
User
xD
Reset mógłby odkupić studio od Halo.Radio ;)
odpowiedź
User
Gal
Radio (radiotelewizję?) łatwo założyć, ale przyciągnąć słuchaczy, to już niełatwe zadanie.
odpowiedź