SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rettig Heating - ekstraklasa zarządzania

Dyrektor Generalny firmy Rettig Heating Franciszek Plaskura został jednym z siedmiu finalistów konkursu Menedżer Roku 2003 zorganizowanego już po raz ósmy przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce

"Ten sukces to efekt nie tylko moich działań, ale także zespołu, z którym pracuję" - mówi Franciszek Plaskura. Dzięki właściwemu zarządzaniu i wysokiej jakości oferowanych produktów m.in. grzejników Purmo koncern Rettig Heating znajduje się w czołówce firm w Polsce i z roku na rok umacnia swoją pozycję.

Z fińską firmą Rettig Heating, producentem grzejników płytowych, grzejników łazienkowych i wodnego ogrzewania podłogowego Purmo, Franciszek Plaskura jest związany od 1993 roku. Rettig Heating od lat należy do grupy najbardziej rentownych i najlepszych przedsiębiorstw w Polsce. Firma osiąga bardzo dobre wyniki, mimo pogarszającej się sytuacji w branży budowlanej. W zeszłym roku udział marki Purmo w rynku polskim wzrósł o 4 proc. Połowa produkcji polskiej fabryki koncernu w Rybniku trafia na rynki zagraniczne m.in. do Wielkiej Brytanii, Chin na Węgry, do Rosji i wielu innych krajów. "Rettig Heating jest w swojej branży liderem w Europie i w Polsce; w najbliższej przyszłości planujemy dalszą ekspansję na rynki wschodnie i południowe. Firma osiąga takie wyniki dzięki pracy całego zespołu. Uważam za swój sukces stworzenie w firmie takiej atmosfery i warunków, w których ludzie po prostu chcą pracować" - mówi Franciszek Plaskura.

Według założeń Stowarzyszenia Menedżerów w Polsce, celem konkursu Menedżer Roku jest promowanie polskiej kadry zarządzającej i prezentacja jej osiągnięć. Jednym z sukcesów, które Franciszek Plaskura ceni sobie najbardziej, była restrukturyzacja Huty Silesia na początku lat 90. "To była szkoła życia. W ciągu dwóch lat - od 1991 roku do końca 1992 roku - udało się mi i grupie osób, z którymi współpracowałem przyciągnąć do huty zagranicznych inwestorów i przekształcić nierentowne państwowe przedsiębiorstwo w grupę prężnie działających firm z kapitałem zagranicznym i polskim. Na dodatek uniknęliśmy przy tym przedsięwzięciu poważniejszych konfliktu z trzytysięczną załogą" - wspomina Franciszek Plaskura.

Franciszek Plaskura jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ukończył liczne kursy z zarządzania m.in. w Metzu i Augsburgu. Od tego roku jest także prezesem Rettig Heating Rumunia. Gdy nie pracuje, stara się wypoczywać aktywnie: podróżuje, uprawia żeglarstwo i narciarstwo, wędkuje. "Na narty tylko do Włoch, a żeglowanie po Bałtyku - co roku wybieram się na taki rejs" - opowiada. Ma troje dzieci: syn i starsza córka studiują, młodsza córka uczęszcza do gimnazjum.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rettig Heating - ekstraklasa zarządzania

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
purmo
Firma osiąga takie wyniki dzięki pracy całego zespołu. Uważam za swój sukces stworzenie w firmie takiej atmosfery i warunków,---------- w których ludzie po prostu chcą pracować"

hahaha smieszne co on pisze
8 8
odpowiedź