SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Revolut z 200 tys. użytkowników w Polsce, w sierpniu transakcje na 100 mln euro

Revolut, startup prowadzący aplikację finansową o tej samej nazwie osiągnął w Polsce liczbę 200 tysięcy użytkowników, którzy w sierpniu 2018 roku dokonali transakcji na kwotę 100 mln euro za pomocą tej platformy. Z okazji przekroczenia kolejnego progu popularności Revolut oferuje nowym użytkownikom darmową dostawę karty płatniczej.

Article

Revolut powstał w lipcu 2015 r. i wprowadził na rynek aplikację służącą do nowoczesnego zarządzania finansami, dokonywania przelewów i zakupów, także za pomocą karty płatniczej. Użytkownicy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

W Polsce Revolut pojawił się w marcu br. W sierpniu Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce w rozmowie z Wirtualnemedia.pl poinformował, że liczba użytkowników aplikacji przekroczyła 180 tys.

Sadaj nie chciał wówczas przewidywać do jakiego poziomu liczba ta może wzrosnąć do końca br., bowiem w momencie startu Revolut w Polsce zapowiadał 150 tys. na koniec 2018 r. i szacunki te okazały się w znaczący sposób zaniżone. Teraz Revolut poinformował, że liczba użytkowników platformy w naszym kraju przekroczyła kolejny próg 200 tys.

Wakacje napędziły transakcje

W komunikacie Revolut podkreśla, że duża część operacji dokonanych przez użytkowników w ostatnim okresie była związana z wakacjami. Sierpniowe transakcje Polaków na koncie i kartą Revolut (doładowania, płatności, przelewy i wypłaty) osiągnęły wartość 100 mln euro.

Był to rekordowy wolumen obrotów. Wiele transakcji zrealizowano poza granicami Polski. W badanej przez Revolut grupie Polaków wydatki urlopowe (w czterech kategoriach) średnio w 54 proc. pokrywały koszt biletów lotniczych (1360 zł), w 18 proc. noclegów (465 zł), 17 proc. wydatków przeznaczono na posiłki i napoje (430 zł), a 10 proc. na inne formy transportu (250 zł).

Polacy są oszczędni

Z analiz opublikowanych przez Revolut wynika, że polscy użytkownicy, którzy podczas zagranicznych wojaży wydali z pomocą aplikacji średnio po 2,5 tys. na przeloty, noclegi, jedzenie i transport, w porównaniu z turystami z Zachodniej Europy nie szastają pieniędzmi. Wprost przeciwnie, zdają się kontrolować wydatki lepiej niż Szwajcarzy, Brytyjczycy czy Irlandczycy, którzy na ww. cele wydali odpowiednio 4,35, 4,02 i 3,81 tys. zł. Kwoty bardziej zbliżone do Polaków wydawali na urlopie Litwini, Czesi i Węgrzy, odpowiednio było to 2,54, 2,78 i 2,86 tys. zł. Rumuni wydali z pomocą Revolut więcej, bo 3 tys. zł.

Badanie wskazuje, że największą część wakacyjnego budżetu na jedzenie przeznaczyli Włosi (32 proc., 1,09 tys. zł), Portugalczycy (29 proc., 1,06 tys.) i Francuzi (29 proc., 992 zł). Najmniej na posiłki przeznaczyli Czesi i Polacy, odpowiednio 18 proc. (500 zł) i 17 proc. (430 zł). Na noclegi największą część budżetu przeznaczyli Węgrzy (20 proc.) i Szwajcarzy, również kwotowo (20 proc., 870 zł).

Do końca września karta za darmo

Badanie wakacyjnych zwyczajów swoich klientów Revolut przeprowadził w okresie od czerwca do sierpnia br. na próbie tysiąca użytkowników aplikacji.
 
- Wielu klientów Revolut testowało nasze usługi podczas tegorocznych letnich urlopów zagranicznych, wiedzieliśmy to śledząc rekordowe wolumeny transakcji na przełomie lipca i sierpnia - wyjaśnia Karol Sadaj. - Liczymy, że Revolut przyda im się teraz podczas zakupów w internecie, przelewów międzynarodowych, wyjazdów służbowych i jako podstawowy rachunek płatniczy do codziennych wydatków. W gronie popularnych wśród użytkowników Revolut sprzedawców wyróżniają się Aliexpress, Allegro i PayPal oraz Orlen, McDonalds i Uber. Mamy tu więc zakupy w sieci i codzienne wydatki na transport i posiłki, pozycje nie związane stricte, lub wcale, z podróżowaniem.

Z okazji dołączenia 200 tys. użytkowników w Polsce nowi klienci platformy do końca września br. mogą założyć darmowe konto Revolut i skorzystać z darmowej dostawy karty (by móc zamówić darmową kartę należy dokonać rejestracji, doładować konto kwotą minimum 20 zł - do późniejszego wykorzystania - i wybrać opcję darmowej dostawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Revolut z 200 tys. użytkowników w Polsce, w sierpniu transakcje na 100 mln euro

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Efekciarzy zwykle wyczuwam po nazwie lub logo.
Czyli kwestia uniknięcia 100-200 zł za przewalutowanie, przy wypłacie gotówki z polskiego banku w zagranicznym bankomacie. Zważywszy, że ze płatność bezgotówkową zwykłą kartą debetową polskiego również się nic nie płaci, to nie widzę szczególnej rewolucji i zachety by to mieć.

Przy trzymaniu się kilku prostych zasa - czyli wypłaty 2 tysięcy złotych jeszcze w Polsce - na przyjemności za które z jakichś powodów nie będzie można płacić kartą - totalnie zbędna karta.

Założenie rachunku w kilka minut, dostawa karty za darmo, a potem gdy chcesz to zlikwidować i - jak zwykle przy tego typu hiper nowoczesnych usługach - mitręga. By się dowidzieć gdzie masz wysłać wniosek o likwidacji rachunku, a co najważniejsze by uzyskać pisemne potwierdzenie, że rachunku w tym czymś od tego i tego dnia już się nie ma.

Po porzuceniu sprawy po pięciu latach kwitek od firmy windykacyjnej z groźbami za 1000-2000 zł za koszt prowadzenia.

Najwięcej uwagi twórcy tego typu uslug poświecają zwykle na nazwę lub drobiazgi w logo.

Dziękuję, nie skorzystam.
9 10
odpowiedź
User
ja
To jest tekst sponsorowany?
13 8
odpowiedź
User
dołączam się
To jest tekst sponsorowany?
to samo właśnie mnie ciekawi :)

Na Orlenie parówki nadal takie pyszne? :)) Czy już państwowa firma przestała wspierać platformerskie hyper, syper innowacyjne portale?
13 8
odpowiedź
User
Nuda panie w tych innowacjach. Nuda
Jedyną innowacją od tych 30 lat w finansach był bankomat. Możliwość wypłaty pieniędzy bez kontaktu z człowiekiem.

Wszystko inne to duperele. Przekazy elektroniczne? I wcześniej ludzie umawiali się na płatność po jakimś czasie i a conto wykonawali usługę, czy wydawali prodkut. Transakacja stala się szybsza, ale to nie jest tak, że wcześniej tego nie było. Towary ściągano z Chin i 500 lat temu.

Revolt, Avocado, PayPal - pooceniać można pomysłowość copywriterów, a nie rewolucyjność samej uslugi.. Z tego ostatniego czyli PayPala korzystałem od 10 lat z dwa razy. Raz by przetestować i raz by przesłać 30 zł by mi znajomy na Wyspach kupił dołądowanie do brytyjskiej komórki, by numer nie wygasł po dłużsszym nieużywaniu.
8 11
odpowiedź
User
ja
To jest tekst sponsorowany?
to samo właśnie mnie ciekawi

Na Orlenie parówki nadal takie pyszne? ) Czy już państwowa firma przestała wspierać platformerskie hyper, syper innowacyjne portale?


To jest serwis o mediach, ale reklamują usługi finansowe i jeszcze robią z ludzi idiotów bo tego nie zaznaczają wyraźnie. Karnowscy tak samo robią.


jakiś przykład kryptoreklamy u Karnowskich? Tylko z linkiem poproszę. Dziękuję.


Nie da się dobrze linku wstawić. PeoPay, czyli pieniądze na dotyk. To było u Węglarczyka zdjęcie strony w sieci z tekstem na całą stronę bez oznaczenia, że tekst sponsorowany.
8 8
odpowiedź