SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Revolut wprowadza możliwość handlu akcjami z Wall Street i NASDAQ. Opcja dostępna na razie dla posiadaczy kart Metal

Aplikacja Revolut ogłosiła oficjalnie uruchomienie platformy do bezprowizyjnego handlu akcjami. Na początek użytkownicy mogą obracać akcjami ponad 300 spółek z giełd New York Stock Exchange i NASDAQ. Revolut udostępni usługę w Europie stopniowo, w pierwszej kolejności użytkownikom kart Metal.

Article

Revolut powstał w lipcu 2015 r. i wprowadził na rynek aplikację służącą do nowoczesnego zarządzania finansami, dokonywania przelewów i zakupów, także za pomocą karty płatniczej.

Użytkownicy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut, bezprowizyjnie płacić nim za granicą, wymieniać i przechowywać środki na koncie lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym. W Polsce aplikacja działa od marca 2018 r., w lipcu br. liczba polskich użytkowników przekroczyła próg pół miliona.

Teraz Revolut poinformował o wprowadzaniu w aplikacji możliwości handlowania przez użytkowników akcjami. Na razie dostępna będzie ona jedynie dla posiadaczy kart Metal.

Operator wyjaśnia, że od momentu gdy w aplikacjach właścicieli kart Revolut Metal aktywuje się nowa funkcja, będą mogli realizować miesięcznie do 100 natychmiastowych, bezprowizyjnych transakcji akcjami ponad 300 spółek notowanych na amerykańskich giełdach New York Stock Exchange i NASDAQ. Do dyspozycji będą mieli również wgląd w czasie rzeczywistym w dane odnośnie cen i rynku. Fintech będzie stopniowo uzupełniał listę o kolejne spółki.

Według zapowiedzi w ciągu kolejnych tygodni Revolut udostępni usługę posiadaczom kart Premium i Standard. Użytkownicy kart Standard będą mogli zrealizować do trzech bezprowizyjnych transakcji miesięcznie, a osoby korzystające z kart Premium będą miały do dyspozycji do ośmiu bezprowizyjnych transakcji miesięcznie. Transakcje ponad limitem będą obarczone prowizją 1 funta brytyjskiego za transakcję (4 zł). Opłata roczna wyniesie 0,01 proc. wartości rynkowej całego portfolio posiadanych akcji.

Górny limit wartości pojedynczej transakcji to 1 tys. dol. Nie ma natomiast progu minimalnego. Revolut podkreśla, że użytkownik ma możliwość kupowania ułamków akcji nawet za symbolicznego dolara.

Wszystkie transakcje walutowe będą realizowane, tak jak do tej pory, poprzez wielowalutową aplikację Revolut. Oznacza to, że każdy kto chce kupić akcje na amerykańskiej giełdzie może wymienić złotówki na dolary po korzystnym kursie Revolut manualnie lub skorzystać z funkcji automatycznej wymiany.

Revolut zamierza konsekwentnie rozwijać swoje usługi i produkty inwestycyjne. W planach ma udostępnienie akcji spółek notowanych w Wielkiej Brytanii i Europie oraz funduszy indeksowych (ETF). W ślad za ekspansją fintechu na kolejne rynki poza Europą, dostęp do bezprowizyjnego handlu akcjami uzyskają użytkownicy spoza Europejskiej Strefy Ekonomicznej (EEA).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Revolut wprowadza możliwość handlu akcjami z Wall Street i NASDAQ. Opcja dostępna na razie dla posiadaczy kart Metal

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl