SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rewolucyjne zmiany w PAP

W ciągu najbliższych tygodni w Polskiej Agencji Prasowej wejdzie nowy system emisji zdjęć picturemaxx.

Te i inne rewolucyjne zmiany przeprowadzane są właśnie w największej polskiej agencji informacyjnej.

Dwa lata temu został przygotowany i przyjęty „Program restrukturyzacji PAP”, zakładający przeprowadzenie całkowitej zmiany technologicznej. Na przeprowadzenie zmian przeznaczono 20 mln zł.

„Zmianie ulegną wszystkie systemy informacyjne i technologiczne. Najważniejszy jest system edycyjny, narzędzie pracy dziennikarzy i redaktorów prowadzących serwis. Do tej pory funkcjonuje stary system Kwazar. Zostanie on zamieniony na nowoczesny system NewsEngine. W nowym systemie odbiorca otrzyma komplet informacji w jednym miejscu - łącznie ze zdjęciami, grafikami, a w przyszłości plikami wideo. Dzisiaj dostaje tylko suchą informacje, gdzie indziej są zdjęcia, gdzie indziej grafiki. W nowym systemie wszystko będzie lepiej zorganizowane i bardziej czytelne. System zostanie uruchomiony do końca września” – mówi dla Wirtualnemedia.pl Waldemar Siwiński, Prezes PAP.

Picturemaxx służący do archiwizowania, wyszukiwania i sprzedaży zdjęć, pomoże uporządkować ponad dwumilionowe archiwum PAP.

„Od końca ubiegłego roku działa już nowy satelitarny system dystrybucji, dostarczony przez niemiecką firmę Mecom. Część odbiorów otrzymuje nasze informacje tylko droga internetową. Ale internet ma to do siebie, że potrafi się zapchać. Satelitarny system emisyjny ma większą przepustowość informacji i nie istnieje ryzyko, że się zatnie” – dodaje Prezes Siwiński.

CMS (Content Management System) umożliwia jednolite zarządzanie strumieniami informacji, w tym tworzenie jednolitych technologicznie stron internetowych. Dotychczas nie było w PAP takiego systemu. Strony powstawały automatycznie, w różnych technologiach, bez możliwości łatwego zarządzania nimi. Służy temu nabyty system jPalio.

CRM (Client Management System) umożliwia zarządzanie kontaktami z klientami, co podnosi poziom obsługi serwisu. W tym celu zakupiono system IFS.

„Nowe systemy pracują na nowych maszynach, gdyż wymieniliśmy całość sprzętu komputerowego w PAP”.

Zakupiono blisko 100 laptopów i 250 komputerów stacjonarnych działająca na nowym oprogramowaniu Windows i Office. Nabyto kilkadziesiąt urządzeń: drukarek, faksów i kserokopiarek. Kompleksowo zastała wyposażona pracownia skanerska.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z prezesem PAP - kliknij.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rewolucyjne zmiany w PAP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl