SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ringier Axel Springer broni się przed kryzysem. Nowa struktura i zwolnienia

Ringer Axel Springer Polska wprowadził nową strukturę organizacyjną. Spółka zdecydowała o powołaniu centralnego działu marketingu i zintegrowanego działu online. W związku z tymi zmianami wypowiedzenia otrzymało kilka osób.

Ringier Axel Springer broni się przed kryzysem. Nowa struktura i zwolnienia

W pionie wydawniczym wyodrębnione zostały dwa działy - dzienników i magazynów. Dyrektorem wydawniczym wszystkich tytułów codziennych (“Faktu”, “Przeglądu Sportowego” i “Sportu”) pozostał Marcin Biegluk. Natomiast zarządzanie magazynami, z wyjątkiem segmentu komputerowego, przejął Paweł Tomaszek, dotychczas dyrektor wydawniczy tytułów motoryzacyjnych.

W Ringier Axel Springer Polska powstał również nowy dział online, który skupia wszystkie serwisy internetowe z portfolio spółki. Dyrektorem działu został Aleksy Uchański, który pozostaje dyrektorem wydawniczym segmentu tytułów komputerowych. Z firmą zdecydował się rozstać Michał Fijoł, dotychczasowy dyrektor przedsięwzięć internetowych.

Spółka utworzyła jeden centralny dział marketingu, który skupia działania marketingowe prowadzone dla wszystkich tytułów wydawcy. Stanowisko szefa marketingu (chief marketing officer) objął Andrzej Stepanów, dotychczas dyrektor marketingu korporacyjnego. Podlegają mu wszystkie osoby, które do tej pory zajmowały się działaniami marketingowymi dla poszczególnych tytułów.

Zmieniło się też stanowisko dotychczasowego dyrektora reklamy i marketingu Jerzego Karwelisa, który objął funkcję szefa sprzedaży (chief commercial officer).

>>> Media Regionalne: restrukturyzacja i zwolnienia

- Zmiana wiązała się z koniecznością wręczenia wypowiedzeń kilku osobom - informuje Wirtualnemedia.pl Anna Gancarz-Luboń, rzecznik prasowa Ringier Axel Springer Polska, ale szczegółów nie podaje. Jak dowiedzieliśmy się, nie ustalono jeszcze ile finalnie osób odejdzie z firmy, część z wytypowanych do zwolnienia pracowników może otrzymać bowiem jakieś inne stanowiska.

Ringier Axel Springer Polska zdecydował się na reorganizację w związku z prognozami rynkowymi zwiastującymi drugą falę kryzysu. - Liczymy, że nowa struktura pozwoli lepiej wykorzystać nasze zasoby. Zależy nam na zwiększeniu efektywności i konkurencyjności firmy na rynku medialnym - mówi nam Gancarz-Luboń.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ringier Axel Springer broni się przed kryzysem. Nowa struktura i zwolnienia

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cham wirtualny
wywalić kilku leni co siedzą i w stołki pierdzą, a pensje pobierają za udawanie ważnych redaktorów i wyjazdy zagraniczne na szkolenia
8 8
odpowiedź
User
gsgs
Uchański jest nie do ruszenia ze względu na nazwisko...
8 8
odpowiedź
User
Jore
kilku pracowników...podobno 40% załogi ma być zwolnione!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A pensje ostro w dół!
8 8
odpowiedź
User
Henio
Infor będzie nastepny...
8 8
odpowiedź
User
Yoyo
Widzicie, frajerzy z Axela? Donaldu trzeba lizać rowa na pełny etat, a nie próbować zachować dziewictwo. Bierzcie przykład z Tomasza L. Policzcie ile ma reklam spółek skarbu państwa przy sprzedaży egzemplarzowej lecącej na pysk. Liżta rowa, właźta w dupę - to może też się załapiecie, hehehehehehehe.
8 8
odpowiedź