SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF Classic jesienią z nowym "Śniadaniem Mistrzów" i "Daniem do myślenia"

RMF Classic w poniedziałek 31 sierpnia br. rusza z jesienną ramówką. Największe zmiany dotyczą porannego pasma.

Article

W jesiennej ramówce RMF Classic dotychczasowe "Śniadanie Mistrzów" wzbogacone zostanie o dodatkowe skróty Faktów RMF Classic nadawane w połowie każdej godziny.

Nowością będzie także "Datownik historyczny Macieja Korkucia" - pozycja, w której krakowski historyk przypomni mniej znane wydarzenia, mające jednak znaczący wpływ na losy Polski i świata. Z kolei w audycji "Otwarty tekst” dziennikarz Marcin Borowski przedstawi subiektywny przegląd codziennej prasy poszerzony o autorski komentarz.

Nową propozycją w poranku RMF Classic będą korespondencje z zagranicznych stolic. W cyklu "Czym żyje ulica w...?” odpowiedź na to pytanie będzie można usłyszeć w relacjach z ulic m.in. Waszyngtonu, Paryża, Londynu i Brukseli.

Największą zmianą tej jesieni w RMF Classic będzie stała, codzienna rozmowa w programie "Danie do myślenia", którą o godz. 8.30 poprowadzi znany z RMF FM dziennikarz Tomasz Skory. Aktualne wydarzenia, nie tylko polityczne, ale przede wszystkim społeczne i naukowe, będą komentować goście Tomasza Skorego: prawnicy, ekonomiści i naukowcy z różnych dziedzin. Zapisy tych rozmów oraz ich podcasty wzbogacą stronę internetową stacji.

RMF Classic udostępni swoją antenę także dla prezentacji naukowych felietonów popularyzujących naukę: gośćmi poranka będą eksperci z Akademii Górniczo–Hutniczej w Krakowie oraz z warszawskiego Uniwersytetu SWPS.

W paśmie przedpołudniowym stacja zaprosi słuchaczy do zabawy pod hasłem "Niesłychane rzeczy w RMF Classic!". Tematem konkursu będą niecodzienne historie przedmiotów codziennego użytku oraz ciekawostki związane z niezwykłymi urządzeniami i ich konstruktorami. Zadaniem słuchaczy będzie zmierzenie się zagadkami na ich temat, przygotowanymi przez prowadzących w oparciu o wiedzę zaczerpniętą z historii, literatury, sztuki czy filmu.

Po wakacjach na antenę RMF Classic wracają popołudniowe pasma tematyczne poświęcone literaturze, designowi, modzie, wydarzeniom kulturalnym oraz filmowi i fotografii. Wraca także Lista Przebojów Muzyki Filmowej, którą w każdą niedzielę o godz. 18.00 poprowadzi Magda Miśka-Jackowska.

Tradycyjnie w niedzielne poranki w RMF Classic emitowane będą "Bliskie Spotkania", czyli rozmowy z ludźmi ze świata kultury, sztuki, literatury czy filmu.

Z danych Radio Track wynika, że w II kwartale br. udział RMF Classic w rynku radiowym wyniósł 1,1 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF Classic jesienią z nowym "Śniadaniem Mistrzów" i "Daniem do myślenia"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zmech11
Wypada tylko się cieszyć. Gdyby tylko sygnał był silniejszy. Wrocław, dobre radio + konieczna niestety aktywna antena zewnętrzna, lub z dekodera UPC.
odpowiedź