SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM liderem, Polskie Radio Gdańsk tuż za podium

Przedstawiamy raport Radio Track Millward Brown za I kwartał 2013 roku przygotowany dla portalu Wirtualnemedia.pl - dotyczący najpopularniejszych stacji radiowych w Trójmieście.

Pozycję lidera zajęło RMF FM (wzrost z 15,00 proc. do 17,90 proc. udziału). Drugie miejsce należało do Trójki (z 14,00 proc. do 15,60 proc.). Z kolei ostatnią pozycję podium zajęło Radio ZET (z 12,20 proc. do 14,50 proc.). Natomiast na czwartą lokatę - z miejsca piątego - awansowało Polskie Radio Gdańsk (pomimo spadku udziału z 8,60 proc. do 8,20 proc.).

Trójmiastostyczeń 2012 : marzec 2012kwiecień 2012 : czerwiec 2012lipiec 2012 : wrzesień 2012październik 2012 : grudzień 2012styczeń 2013 : marzec 2013
Radio RMF FM15,0%15,7%16,5%16,4%17,9%
Trójka14,0%15,9%16,0%13,9%15,6%
Radio ZET12,2%9,4%10,5%9,6%14,5%
Polskie Radio Gdańsk8,6%7,6%8,2%11,2%8,2%
Radio Złote Przeboje Trefl 103 i 99,2 FM9,7%8,2%9,6%11,5%6,9%
Radio Eska Rock4,1%5,9%3,5%5,1%5,6%
Radio RMF MAXXX3,7%8,4%5,7%4,0%5,3%
Jedynka7,9%5,3%8,5%5,5%5,2%
Radio ESKA4,7%4,9%3,9%3,7%3,8%
Radio TOK FM5,2%4,7%5,6%4,3%3,6%
Radio RMF Classic2,5%3,6%2,3%2,9%3,1%
Radio Plus Gdańsk3,5%1,6%1,1%2,6%2,9%
Radio CHILLI ZET1,5%2,9%2,6%2,3%2,5%
Radio Maryja4,0%1,8%2,5%2,2%1,7%
Radio Kaszebe1,8%1,7%1,9%2,1%1,0%
Czwórka0,9%1,4%0,3%0,9%0,9%
Dwójka0,6%0,3%0,9%0,3%0,6%
N=9099099119011070


Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem, Polskie Radio Gdańsk tuż za podium

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asdw kocham RMF FM a Radio ZET trzeba zamknac
Moje wielkie uznanie dla RMF FM, jesteście wsparciem dla każdego Polaka i za to was bardzo kochamy a wy nas. Jesteście z nami z każdego dnia z najlepsza muzyka i faktami podanymi na bieżaco.
odpowiedź