SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

RMF FM liderem słuchalności na wsi. Eska i A 17 z największym wzrostem

Zdecydowanie najchętniej słuchaną rozgłośnią radiową na wsi jest RMF FM. Największy wzrost udziału ex aequo zanotowały sieci Eska i A 17, a na przeciwnym biegunie znalazła się Jedynka - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania na wsi w okresie od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 26,9 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej zmniejszył się on o 1,3 pkt. proc. - wynika z danych Radio Track Millward Brown, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Drugie miejsce zajęło Radio ZET z udziałem na poziomie 14,6 proc., po wzroście o 0,4 pkt. proc.

Największym wzrostem, wynoszącym 0,9 pkt. proc., pochwalić się mogły dwie stacje: Eska, która awansowała z czwartej na trzecią lokatę (8,4 proc. udziału) oraz VOX FM, które awansowało z szóstej na piątą pozycję (5,5 proc. udziału).

Z kolei najbardziej straciła Jedynka, która spadła z miejsca trzeciego na czwarte. Średni udział tej stacji zmalał o 1,4 pkt. proc. do 8,3 proc.

Liderem ogólnopolskiego rynku radiowego od marca do maja 2018 roku w grupie wiekowej od 15 do 75 lat było RMF FM. Z kolei wśród sieci pierwsze miejsce należało do Eski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM liderem słuchalności na wsi. Eska i A 17 z największym wzrostem

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TBS
Uwarzam, rze Jedynka na wsi może spaść nawet do zera. To jest stacja skierowana do wykształconych ludzi z miast.
8 20
odpowiedź
User
grono
To bardzo ciekawe, że akolici pisu, obrońcy jedynki kategoryzują słuchaczy i pogardzają słuchaczami ze wsi, choć to właśnie ci ostatni są elektoratem pisu, a wyksztalceni ludzie z miast wrecz przeciwnie. Więc kuleje trochę ta pseudo filozofia.
16 11
odpowiedź
User
doopnijselolkaczlowieku
Gdzie ziomek od ,, słucha rmf i się tego nie wstydzę" ? XD
11 9
odpowiedź
User
miś społeczny
Eska na wsi? Przecież to nie jest radio ogólnopolskie. W moim mieście (48 tys.) Eska w ogóle nie odbiera (najbliższe nadajniki są za daleko i są za słabe).
9 8
odpowiedź
User
Ewelina
Jakie radio taka popularność. Kiedyś to byli ludzie inteligentni i miasta, teraz... niby żarty i felietony z kartki.
9 8
odpowiedź