SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM ma 18,8 pkt. proc. przewagi na Radiem ZET. Rekordowa słuchalność TOK FM

W trzecim kwartale br. liderem rynku radiowego w Polsce było RMF FM, którego przewaga w udziale nad drugim Radiem ZET wyniosła 18,8 pkt. proc. Stacja pochwalić się mogła również największym wzrostem w zestawieniu. Z kolei na czele spadków znalazło się Radio ZET. Najwyższy udział w historii nadawania odnotowało TOK FM - raport Wirtualnemedia.pl.

Article

Udział RMF FM pod względem słuchania w okresie od lipca do września 2022 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 31,3 proc. - wynika z najnowszej fali badania Radio Track Kantar Polska, opracowanej przez portal Wirtualnemedia.pl. Względem analogicznego okresu rok wcześniej udział zwiększył się o 1 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na drugim miejscu w trzecim kwartale br. znalazło się Radio ZET z udziałem na poziomie 12,5 proc. (udział tej stacji względem fali lipiec-wrzesień 2021 roku spadł o 1,9 pkt. proc. - najbardziej w zestawieniu). Przewaga RMF FM nad Radiem ZET wzrosła o 2,9 pkt. proc. do 18,8 pkt. proc.

Ostatnią lokatę podium uzupełnia sieć Eska. Jej udział w rynku wyniósł 8,1 proc. (w dół o 0,1 pkt. proc.).

Tuż za podium znalazła się Jedynka. Udział stacji spadł o 0,1 pkt. proc. do 4,7 proc. Czołową piątkę uzupełnia Audytorium 17 z udziałem na poziomie 4,6 pkt. proc. Wynik stacji wzrósł o 0,5 pkt. proc.

Rekord TOK FM

Z ósmego na siódme miejsce awansowało TOK FM, które zanotowało wzrost o 0,9 pkt. proc. do 3,5 proc. udziału. Jednocześnie jest to najwyższy udział stacji w historii nadawania.

- Radio TOK FM jest na fali rekordów słuchalności. Kolejne historyczne rezultaty to efekt konsekwentnej pracy nad ofertą programową, stałego wysokiego poziomu audycji i obiektywizmu przedstawianych informacji, a jednocześnie - pozostawania blisko słuchaczy, ich spraw i problemów czy po prostu codziennego życia - komentuje Kamila Ceran, redaktor naczelna stacji. - TOK FM to jednak nie tylko polityka, eksperci, audycje na każdy, nawet trudny temat. TOK FM to także świetne pomysły - jak choćby na autorskie radiowe seriale dokumentalne, których śladem podążają inne redakcje. Cieszymy się, że te propozycje potrafią gromadzić rzeszę odbiorców - w eterze i online, ale też ich poruszać, jak ma to miejsce w przypadku naszej najnowszej premiery. W poprzednim tygodniu ruszył projekt „Eksperyment” Michała Janczury poświęcony eksperymentom z wykorzystaniem komórek macierzystych i już obserwujemy, jak szerokim echem odbija się w kraju - dodaje.

Duży spadek w zestawieniu odnotowało Radio SuperNova, które nadaje od 5 maja ub.r. zastępując Radio Wawa. Średni udział Radia SuperNova w analizowanej fali wyniósł 0,6 proc. Względem analogicznego okresu rok wcześniej (pierwszych miesięcy Radia SuperNova) strata wyniosła 0,4 pkt. proc.

Dane o rynku radiowym w ostatnim roku.

Dołącz do dyskusji: RMF FM ma 18,8 pkt. proc. przewagi na Radiem ZET. Rekordowa słuchalność TOK FM

25 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Na każdym słupie, w każdym traktorze i kombajnie, przy każdej betoniarce, w każdym magazynie, w każdej wywrotce ze żwirem gra kołchoźnik :)
odpowiedź
User
Marcin a19
A trójce znowu spadło. Pani prezes musi dostać za to jakaś premie.
odpowiedź
User
Brawo tok!
Za chwilę przegonicie jedynkę i eske, brawo, jedyne radio którego da się słuchać bez tej sieczki muzycznej ani propagandy!
odpowiedź