SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

RMF FM umacnia się na pozycji lidera, duży spadek Jedynki

Pozycja lidera rynku radiowego w Polsce należy do RMF FM. W I kwartale br. rozgłośnia ta pochwalić się mogła największym wzrostem udziału, z kolei największe spadki zanotowały Jedynka, Trójka oraz Radio Maryja.

RMF FM było najczęściej wybieraną stacją przez mieszkańców naszego kraju w I kwartale 2013 roku - pokazuje najnowsza fala badania Radio Track Millward Brown, przygotowana dla portalu Wirtualnemedia.pl. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku RMF FM zyskało 1,2 pkt. proc. do 25,5 proc.

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET, które zyskało 0,1 pkt. proc. (15,0 proc.), a ostatnie miejsce podium należało do Jedynki (spadek z 11,7 proc. do 10,1 proc.).

Czwarte miejsce przypadło dla Programu III Polskiego Radia, który w ciągu roku zmniejszył swój udział w rynku radiowym o 0,8 punktu proc. (7,4 proc.).

Na piątym miejscu uplasowało się Radio Maryja, które straciło 0,7 pkt. proc. (2,60 proc.).

Udział w czasie słuchania %styczeń marzec 2013styczeń marzec 2012styczeń marzec 2011styczeń marzec 2010styczeń marzec 2009styczeń marzec 2008styczeń marzec 2007
Radio RMF FM25,5%24,3%25,4%27,5%25,8%23,3%22,4%
Radio ZET15,0%14,9%16,3%16,0%16,6%18,9%19,2%
Jedynka10,1%11,7%12,3%13,3%12,0%12,5%12,9%
Trójka7,4%8,2%8,7%7,6%6,3%5,6%6,1%
Radio Maryja2,6%3,3%2,4%2,1%2,2%2,4%2,2%
ESKA ROCK1,7%1,7%1,4%1,7%0,9%0,2%-
Radio TOK FM1,1%1,4%1,4%1,2%1,1%1,1%1,0%
CHILLI ZET0,6%0,3%0,5%0,5%0,3%0,0%-
Dwójka0,5%0,6%0,6%0,9%0,6%0,5%0,7%
Czwórka0,4%0,4%0,5%0,2%0,1%0,3%0,3%
Radio PiN0,1%0,2%0,2%0,2%---


 Dane o rynku radiowym za ostatni rok.

Udział w czasie słuchania %styczeń : marzec 2012kwiecień : czerwiec 2012lipiec : wrzesień 2012paźdz. : grudzień 2012styczeń : marzec 2013
Radio RMF FM24,3%24,3%25,3%24,6%25,5%
Radio ZET14,9%15,9%14,8%16,0%15,0%
Jedynka11,7%11,4%12,9%10,4%10,1%
Trójka8,2%8,8%8,5%7,3%7,4%
Radio Maryja3,3%2,5%2,2%2,8%2,6%
ESKA ROCK1,7%1,7%1,9%1,8%1,7%
Radio TOK FM1,4%1,3%1,1%1,1%1,1%
RMF Classic0,8%1,0%0,8%0,9%0,9%
CHILLI ZET0,3%0,7%0,5%0,4%0,6%
Dwójka0,6%0,6%0,5%0,5%0,5%
Czwórka0,4%0,5%0,5%0,6%0,4%
Radio PiN0,2%0,2%0,2%0,2%0,1%
n=2104321080210482104821053


Od fali październikowej 2012 do badania Radio Track wprowadzony został nowy model ważenia. W celu wyrównania struktury próby do struktury populacji do ważenia danych surowych wprowadzono kategorię wykształcenia. Została ona dodana do dotychczas stosowanych kategorii, takich jak: płeć, wiek, miejsce zamieszkania, wielkość gospodarstwa oraz dzień tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: RMF FM umacnia się na pozycji lidera, duży spadek Jedynki

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asdw kocham RMF FM a Radio ZET trzeba zamknac
Nie chwalimy się tym czym mamy tylko pracujemy dla naszych drogich słuchaczy. Tak właśnie działa RMF FM a nie jak Radio ZET które tylko siedzi i potem kopiuje pomysły na okragło.
odpowiedź
User
specjalista
dabrowa kamil i zbychu zegler doprowadzaja do upadku jedynke. Moze by tak pogonic pupilkow prezesie Sezienewski???
odpowiedź
User
xyz
Medrzec Dabrowa woli telewizje niz ciezka prace w radiu. Tak bezplciowego "autorytetu" z parciem na szklo ze swieca szukac. Na miejscu Prezesa Radia wyciagnalbym odpowiednie wnioski.
odpowiedź