SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Jurszo przechodzi z OKO.press do „Gazety Wyborczej”

Od czerwca Robert Jurszo będzie dziennikarzem działu Klimat i środowisko „Gazety Wyborczej” (Agora) - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Robert Jurszo od 2017 roku pracował w OKO.press (screen: YouTube/ Nie z prawa, nie z lewa) Article

Informację potwierdza Nina Graboś, dyrektorka Agory ds. komunikacji korporacyjnej. - Przyrodnicza pasja Roberta jest dobrze znana w środowisku dziennikarzy zajmujących się ochroną klimatu i środowiska. Robert dołączy do naszego zespołu w kluczowym momencie - mówi Aleksander Gurgul, który koordynuje prace działu. - We współpracy z fundacją Dzika Polska, dla której prowadzimy specjalną zbiórkę, udało nam się zatrzymać wycinkę kilkuset drzew w gminie Budzyń w Wielkopolsce, a także kolejnych kilkudziesięciu w rejonie Świecia w województwie kujawsko-pomorskim. Podobnych interwencji przybywa w całej Polsce i udaje nam się na nie wszystkie szybko reagować, dzięki dobrej współpracy z dziennikarzami z redakcji lokalnych "Wyborczej" - dodaje. Z działem współpracują obecnie Anita Dmitruczuk, redaktor naczelna opolskiej "Gazety Wyborczej", oraz Jakub Chełmiński, redaktor "Gazety Stołecznej".

- W dziale Klimat i środowisko relacjonowaliśmy szczyt klimatyczny Joe Bidena, bacznie przyglądamy się i opisujemy także działalność m. in. państwowego przedsiębiorstwa - Lasów Państwowych. Po jednym z naszych tekstów w marcu posadę stracił Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych. Na naszych łamach Adam Wajrak ujawnił także kulisy działań leśników w sprawie strategii dla bioróżnorodności Unii Europejskiej. "Wyborcza" była też jedynym medium w Polsce, które relacjonowało blisko 30 wydarzeń w polskich lasach, które odbyły się w ramach Międzynarodowego Dnia Lasów 21 marca - dodaje Gurgul.

- W "Wyborczej" piszemy o tym, co ma znaczenie. Wraz ze wzrostem średniej rocznej temperatury na naszej planecie tematem o kluczowym znaczeniu stają się sprawy klimatyczne. Dlatego konsekwentnie rozwijamy dział Klimat i środowisko, zatrudniając w nim najlepszych w Polsce specjalistów. Podejmujemy też inne działania, o których powiemy więcej w najbliższym czasie - komentuje Jerzy Wójcik, wydawca "Gazety Wyborczej".

Jurszo od 2017 roku pracował w serwisie OKO.press, gdzie zajmował się tematami ochrony przyrody, łowiectwa, praw zwierząt, smogu i klimatu oraz komisją smoleńską. Jest stałym współpracownikiem miesięcznika ekologicznego "Dzikie Życie". W przeszłości związany z Polską Agencją Prasową i Wirtualną Polską.

Jak wynika z badania Mediapanel, w kwietniu serwis Wyborcza.pl zanotował 8,83 mln odwiedzających i 30,26 proc. zasięgu.

W lutym średnie rozpowszechnianie „Gazety Wyborczej” wyniosło 59 914 egz. (spadek o 32,18 proc. w porównaniu do lutego 2020 roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Jurszo przechodzi z OKO.press do „Gazety Wyborczej”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Brawo
Robert, gratki! Eko for life!
1 9
odpowiedź
User
Max
Z nocnika do szamba
21 5
odpowiedź
User
Marcin Gdańsk
Przecież to jedno i to samo.
Oko powstało dzięki GW, tylko głupek nie wie że oko jest finansowane dzięki ludziom z Gw i "adasiowi", ta sama narracja, ten sam rynsztok. To samo co w wiadomościach tylko anty rządowe taka sama obrzydliwa propaganda. Nachalne wspieranie imigrantów, odmieńców, ateistow, wspieranie bojówek antykościelnych i aborcyjnych tzw kobiet które nie dość że same abrotuja to zrobiły z tego swój cel życiowy, jka najwięcej aboetowanych dzieci
19 7
odpowiedź