SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarł Robert Kałuża, dziennikarz Polskiego Radia Kielce

W piątek w wieku 52 lat zmarł dziennikarz Polskiego Radia Kielce Robert Kałuża. Z rozgłośnią był związany przez ponad 25 lat.

Robert Kałuża, fot. Polskie Radio KielceRobert Kałuża, fot. Polskie Radio Kielce

W Polskim Radiu Kielce Robert Kałuża przygotowywał i prezentował serwisy informacyjne oraz prowadził autorskie audycje, m.in. muzyczny cykl „Musisz to znać”.

„Wiedza, kultura, przepiękny głos, który przyciągał uwagę słuchaczy i wielki szacunek, który zawsze wzbudzał u każdego, z kim rozmawiał. Miał nie tylko duże grono wiernych słuchaczy, ale przede wszystkim niezliczenie wielu przyjaciół” - napisano w serwisie informacyjnym Polskiego Radia Kielce.

- Kiedy 25 lat temu przyszłam do radia, Robert już był. Byliśmy w jednej radiowej rodzinie, serwisowej, bo czytaliśmy wiadomości. On do końca czytał wiadomości. Po prostu z nami był. Był bardzo spokojny, po prostu siła spokoju, był pogodny, o pięknym radiowym głosie, równie spokojnym. I chyba nigdy nie widziałam go zdenerwowanego. A teraz. Teraz nie wyobrażam sobie, że nigdy go już nie zobaczę - powiedziała Renata Morąg, sekretarz redakcji rozgłośni.

- Zanim przyszedł do Radia pracował w sklepie muzycznym. Potrafił nie tylko opowiadać o muzyce, ale także kolekcjonował najlepsze płyty. Prowadzone przez Niego muzyczne programy to była „uczta dla ducha”. Imponował opanowaniem. Pracowaliśmy w newsroomie, gdzie życie toczyło się bardzo szybko. Naszej pracy, redagowaniu wiadomości, zawsze towarzyszyły emocje. Wszyscy je okazywali, tylko nie Robert - opisał Marek Orkisz, kierownik redakcji informacji Radia Kielce.

- Czasami niewiele mówił, ale jego spokój i opanowanie mówiły za Niego: damy radę, będzie dobrze. Będzie nam Go brakowało. Robert kochał rodzinę, kochał dzieci. Był na wszystkich ich przedszkolnych akademiach. Chciał widzieć, jak rosną, jak się bawią. Na jego biurku zawsze były wywieszone ich prace. To były pierwsze dziecięce rysowanki. Dla innych to było tylko kilkadziesiąt kresek kredką, dla Niego prawdziwe skarby - dodał.

 

Dołącz do dyskusji: Zmarł Robert Kałuża, dziennikarz Polskiego Radia Kielce

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna
Wyrazy współczucia najbliższym i całej radiowej rodzinie.
odpowiedź
User
Andrew
Szczypawki działają?
odpowiedź
User
Andrew
Szczypawki działają?
odpowiedź