SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Robert Mazurek kpi z teorii o politycznym wpływie na jego angaż w RMF FM. „W kontrakcie mam pełną niezależność”

Robert Mazurek wyśmiał sugestie, że RMF FM zaproponowało mu prowadzenie porannych rozmów w miejsce Konrada Piaseckiego, ponieważ ma poglądy zbliżone do obecnego obozu rządzącego. Dziennikarz ujawnił, że propozycję dostał w czerwcu, a w umowie ma zagwarantowaną pełną niezależność.

Robert Mazurek, fot. Darek Golik Article

W środę rano RMF FM poinformowało, że od początku września poranne rozmowy o tematyce politycznej będzie prowadził w stacji Robert Mazurek, publicysta związany z „W Sieci”, wPolityce.pl i „Rzeczpospolitą”. Od stycznia br. dziennikarz był też jednym z prowadzących porannego programu „#dziejesięnażywo” w Wirtualnej Polsce. Poinformował już, że w obecnej sytuacji zakończył współpracę z portalem.

W RMF FM Mazurek zastąpi Konrada Piaseckiego, który od początku września będzie prowadził poranne wywiady w Radiu ZET.

Zaangażowanie Roberta Mazurka do RMF FM szybko skomentowali niektórzy dziennikarze aktywni na Twitterze. - Inteligencja, humor i dociekliwość, zastąpią zblazowanie i polityczny serwilizm. Brawo! - pochwalił Wojciech Biedroń wPolityce.pl. - Wreszcie będzie coś rano do posłuchania - stwierdziła Kataryna, felietonistka „Do Rzeczy”. - Żywa antena i w radio i w TV to zadanie, na którym poległ niejeden twardy zawodnik z prasy - zwrócił uwagę Kamil Durczok.

Pojawiły się również krytyczne komentarze. - Gratulacje dla PIS-u. RMF odzyskane. Ale pan Mazurek z „W Sieci” w „niemieckiej stacji”? A fuj - napisał Tomasz Lis. - Robert Mazurek w RMF FM. Stał się więc - jak mawia Kaczyński - przedstawicielem niemieckich mediów. Oby nie wtrącał się do polskich spraw! - stwierdził Przemysław Szubartowicz. - Red. Mazurek, szydzący w kółko z „TVPiS”, idzie pracować do... RMF.. Czas siewu, czas zbiorów :) - napisał Krzysztof Feusette z „W Sieci”, nawiązując do prześmiewczych komentarzy o zmianach w Telewizji Polskiej, pisanych przez Roberta Mazurka i Igora Zalewskiego w ich rubryce w tym tygodniku.

W felietonie na wPolityce.pl Feusette stwierdził, że nawiązanie współpracy przez RMF z Mazurkiem oznacza jeden z dwóch wariantów: Mazurek się „uSalonowił” lub Salon „zMazurkował”. Publicysta zaznaczył, że bardziej prawdopodobny jest ten drugi. - Mazurek ma zbyt wiele do stracenia, by stać się nową Olejnik, a i platformersom zalazł za skórę wiele razy. Wniosek: to Salon próbuje przenieść ciężar narracji na nieco łagodniejsze dla obecnej władzy tory - ocenił Feusette. - Zaczęło się od uziemienia Jarosława Kuźniara, potem usunięto z Zetki sztandarową audycję Olejnik, teraz biorą Mazurka - zaznaczył.

Po tym jak pod koniec czerwca Radio ZET pożegnało się z Moniką Olejnik (dziennikarce zaproponowano dalsze prowadzenie tylko audycji „7 Dzień tygodnia”, ale nie zgodziła się na to), grupa ponad 20 dziennikarzy, głównie związanych z „Polityką”, „Newsweekiem”, TVN i „Gazetą Wyborczą” skierowała list otwarty do szefostwa rozgłośni. Poprosili o uzasadnienie zakończenia współpracy z Olejnik i ocenili, że „postawienie dziennikarki przed wcześniej podjętą decyzją oraz natychmiastowe ogłoszenie jej publicznie mogło wyglądać na demonstrację polityczną”. W odpowiedzi redaktor naczelny Radia ZET Jarosław Paszkowski stwierdził, że „medium komercyjne rządzi się jednak biznesowymi prawami, dlatego stacja, po dogłębnych badaniach porannych pasm, zdecydowała o transferze Konrada Piaseckiego z konkurencyjnej krakowskiej stacji”.

Robert Mazurek w komentarzu zamieszczonym na wPolityce.pl poinformował, że propozycję współpracy z RMF FM dostał w czerwcu. - Jestem dziennikarzem i jeśli mam coś w swym życiu zawodowym zmieniać - pomyślałem - to teraz. A skoro zgłasza się największe radio w Polsce, to nie da się wybrzydzać - napisał. - Zagwarantowałem sobie, także w kontrakcie, pełną niezależność i zgodziłem się. I tyle. Naprawdę nie ma tu nic więcej - podkreślił.

Mazurek przyznał, że zdaje sobie sprawę, że części komentujących nie przekonają takie wyjaśnienia, a w obiegu publicznym nadal będą sugestie o politycznym wpływie na podjęcie przez RMF FM współpracy z nim. Publicysta wyśmiał takie teorie, pisząc, że o wszystkim zdecydował Jarosław Kaczyński, który nakazał szefom stacji: „Poranne rozmowy ma prowadzić Mazurek”, mając na myśli Beatę Mazurek, rzeczniczkę prasową klubu parlamentarnego PiS, a menedżerowie stacji omyłkowo zaangażowali Roberta Mazurka.

Dziennikarz zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji jest krytykowany przez komentatorów z różnych stron sporu politycznego. - Tego wszystkiego, co powyżej dowiedziałem się od lemingów z mainstreamu. Niepokorni uznali z kolei, że zdradziłem i przeszedłem na niemiecki żołd - podsumował Mazurek. Zadeklarował, że dalej będzie współpracował zarówno z „Rzeczpospolitą”, jak też z „W Sieci” i wPolityce.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robert Mazurek kpi z teorii o politycznym wpływie na jego angaż w RMF FM. „W kontrakcie mam pełną niezależność”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa
Świetny dziennikarz i dla RMF tylko super wybór dziennikarza.
35 55
odpowiedź
User
rozbawiony piSSem
Niezależny od...niemieckiej kasy ? :D :D :D
Tylko czy ciemny lud to kupi ? :D :D :D
41 17
odpowiedź
User
B. Krzyk
Gdyby taką propozycję dostał "lewak", Mazurek i jego kompani nie zostawiliby na "lewaku" suchej nitki. Na pewno były zlustrowany do siedmiu pokoleń wstecz.
51 18
odpowiedź
User
Foxdeutsch
Czekam na kolejny wywiad z Ligią Krajewską.
24 15
odpowiedź
User
zygmunt
Przecież wszytscy wiedza ze władza w rMF jest prawicowa wiec skad to zdziwienie ?
38 12
odpowiedź