SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roboty wyeliminują 6 proc. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych do 2021 roku

Do 2021 roku liczba miejsc pracy może zostać zredukowana o 6 proc., bo ludzi zastąpią roboty - wynika z raportu firmy badawczej Forrester.

Article

Do 2021 roku roboty i szeroko pojęta automatyzacja wyeliminują 6 proc. miejsc pracy zajmowanych obecnie w Stanach Zjednoczonych przez ludzi - wynika z najnowszego raportu firmy Forrester. Proces ten obejmie w największym stopniu i w pierwszej kolejności takie branże, jak transport, logistyka, obsługę klienta i usługi konsumpcyjne.

Roboty lub tzw. inteligentni agenci mogą rozumieć ludzkie zachowania i podejmować określone decyzje. Obecnie dostępne technologie obejmują wirtualnych asystentów, takich jak Alexa, Cortana, Siri i Google Now, a także chatboty i zautomatyzowane systemy.

Jak dotąd są one bardzo proste, ale w ciągu najbliższych pięciu lat staną się znacznie lepsze i skuteczniejsze w podejmowaniu decyzji w imieniu ludzi i to w bardziej skomplikowanych niż obecnie sytuacjach. Roboty mają przede wszystkim pozwolić firmom obniżyć koszty pracy.

Z raportu Forrester wynika, że już obecnie co najmniej 45 proc. dorosłych Amerykanów stosuje w codziennym życiu przynajmniej jednego z wirtualnych asystentów.

W branży transportowej takie firmy, jak Uber, Google i Tesla już pracują nad sterownikami samochodów, które zastępują kierowcę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roboty wyeliminują 6 proc. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych do 2021 roku

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Niki Nik
hm , a co ludzie na to? Zadowoleni?
11 8
odpowiedź
User
miś społeczny
W USA socjal jest na tyle kiepski, że to dla Amerykanów kiepska wiadomość. W Europie Zachodniej to by się dało przeżyć.
8 8
odpowiedź