SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Robyn Denholm zamiast Elona Muska nowym prezesem rady nadzorczej Tesli

Elon Musk przestał pełnić stanowisko prezesa rady nadzorczej koncernu Tesla. To wynik wcześniejszej ugody z komisją SEC i zawirowań związanych z zapowiedzią wyprowadzenia Tesli z giełdy. Szefem rady nadzorczej została Robyn Denholm, była dyrektor finansowa firmy Telstra. Musk zachował fotel dyrektora wykonawczego Tesli.

Robyn Denholm, prezes rady nadzorczej Tesli, fot.: Tesla Article

Na początku października br. w ramach ugody pomiędzy Teslą a amerykańską komisją SEC Elon Musk miał zrezygnować ze stanowiska prezesa rady nadzorczej koncernu z zakazem ubiegania się o nie przez kolejne 3 lata.

Ugoda była efektem wcześniejszych działań Muska i planów wyprowadzenia Tesli z Wall Street, a później gwałtownego porzucenia tego pomysłu, w wyniku czego wielu akcjonariuszy poniosło finansowe straty. W ramach rekompensaty Musk oraz Tesla mieli zapłacić po 20 mln dol. odszkodowania.

Teraz zgodnie z ustalonym wcześniej terminem Elon Musk zrezygnował z kierowania radą nadzorczą Tesli. Zachował jednak stanowisko dyrektora wykonawczego spółki.

Nowym prezesem rady nadzorczej została Robyn Denholm, która od 2014 r. była jednym z jej członków. Wcześniej Denholm kierowała finansami firmy Telstra, australijskiego operatora telekomunikacyjnego. W swojej karierze menedżerka była także związana z takimi firmami jak Sun Microsystems, Juniper Networks oraz Toyota.

Musk w komunikacie podkreślił, że ma doświadczenie w branżach technologicznej i motoryzacyjnej. Stwierdził też, że jako członek rady nadzorczej w ciągu ostatnich czterech lat wniosła znaczący wkład i "pomogła Tesli stać się rentowną firmą".

- Chciałbym podziękować Robyn za to, że dołącza do zespołu. Mam do niej wielki szacunek. Z niecierpliwością czekam na wspólną pracę - dodał.

W III kwartale 2018 roku Tesla uzyskała przychody w wysokości ponad 6,82 mld dolarów, a zysk spółki zamknął się kwotą przekraczającą 311 mln. Nowe auto Model 3 okazało się jednym z hitów sprzedaży na rynku w USA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Robyn Denholm zamiast Elona Muska nowym prezesem rady nadzorczej Tesli

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ryb
W amerykańskich firmach nie ma rad nadzorczych
8 9
odpowiedź