SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rok Polsko-Niemiecki

TVP rozpoczęła współpracę w wielkim projekcie

Rok Niemiecki w Polsce 2005/2006, ogłoszonym oficjalnie przez rządy obu państw, które, po raz pierwszy  we wzajemnych stosunkach, powołały specjalnych koordynatorów: panie profesor Irena Lipowicz i Gesine Schwan - odpowiedzialne za rozwój współpracy polsko - niemieckiej. W styczniu br., podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia, w polskim MSZ, Gesine Schwan oraz Irena Lipowicz nawiązały do ważnej roli nadawców publicznych Niemiec i Polski w ich misji pojednania obydwu narodów i umacniania codziennego, sąsiedzkiego współdziałania Niemców i Polaków, ożywionego po rozszerzeniu Unii Europejskiej.

W popularyzacji i promocji projektu Rok Polski w Niemczech, Rok Niemiecki w Polsce 2005/2006 istotna rola przypadnie medium internetowemu, a szczególnie portalom TVP, ARD, ZDF i stronom www ośrodków regionalnych w pasie transgranicznym.

 Nadawcy publiczni Niemiec i Polski kontynuują wspólne, dwujęzyczne przedsięwzięcie internetowe: ViaEuropa (TVP-MDR), pod adresami www.mdr/viaeuropa i www.via-europa.info

ViaEuropa Ośrodka Nowe Media TVP, jako aktualne i wiarygodne źródło informacji o Niemczech w języku polskim i niemieckim, jest rekomendowana przez portale MSZ Niemiec, Ambasady Niemiec w Warszawie i Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu. ViaEuropa koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach oświaty, nauki, kultury i sztuki.

Największa wyszukiwarka internetowa świata Google, po wpisaniu haseł  "Irena Lipowicz" oraz "Gesine Schwan", wśród 3450 zindeksowanych stron www nt. "Irena Lipowicz",oraz wśród 1590 zindeksowanych stron www nt. "Gesine Schwan", na pierwszym miejscupozycjonuje www.via-europa.info Telewizji Polskiej!

Jeszcze 28 lipca 2004 w internecie niemieckim było zindeksowanych zaledwie 3 tysiące pozycji pod hasłem "Warschauer Aufstand", zaś kilka dni później, 3 sierpnia wśród ponad 30 tysięcy niemieckich stron o Powstaniu Warszawskim i 60 rocznicy jego wybuchu, na czołowych miejscach wyszukiwarki www.google.de znalazła się MDR ze swoją witryną ViaEuropy.

Do 29 stycznia 2005 www.viaeuropa.info promuje w imieniu TVP i MDR największą imprezę kulturalną roku stolicy Niemiec - "Długa noc w muzeach Berlina". Rocznie 170 muzeów berlińskich odwiedza 10 mln osób, w tym licznie turyści z Polski. 29 stycznia będzie otwartych ponad 80 placówek w Berlinie, ze specjalnym programem kulturalnym. Najdroższy bilet, plus transport - 12 euro. ViaEuropa przygotowała na tę okazję internetowy  przewodnik pod adresem www.via-europa.info.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rok Polsko-Niemiecki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl