SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roman Giertych przegrał proces z Ringier Axel Springer

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo Romana Giertycha przeciw Ringier Axel Springer Polska. Giertych pozwał spółkę za to, że na należącym do niej forum na stronie Fakt.pl pojawiły się obraźliwe komentarze internautów na jego temat.

Roman Giertych przegrał proces z Ringier Axel Springer

Sąd w uzasadnieniu przychylił się do argumentacji Ringier Axel Springer Polska, że zgodnie z prawem wydawca ma obowiązek usunięcia wpisu ze strony internetowej dopiero, jeśli zostanie zawiadomiony, że wpis narusza prawo. Taki zapis istnieje w Ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną i dyrektywie Unii Europejskiej w sprawie handlu elektronicznego.

Wpisy na temat Giertycha w serwisie Fakt.pl zostały usunięte, ale wcześniej zamiast wezwania do wykonania tej czynności, wydawnictwo otrzymało od razu od Giertycha pozew cywilny o ochronę dóbr osobistych.

- Jesteśmy zadowoleni z wyroku. Prawo wygrało, a konstytucyjnie zagwarantowana wolność wypowiedzi pozostaje niezagrożona - mówi nam Anna Gancarz-Luboń, rzecznik prasowa Ringier Axel Springer Polska.

Zgodnie z wyrokiem, Giertych ma ponieść koszta procesu. Wyrok nie jest jednak prawomocny, a były lider Ligi Polskich Rodzin zapowiada odwołanie. - Oczywiście, że wyrok będę skarżył i jestem gotów w tej sprawie wyczerpać wszystkie instancje, by na końcu pójść ze skargą do Trybunału Konstytucyjnego - mówi w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Równocześnie toczy się proces cywilny wytoczony wydawnictwu przez Radosława Sikorskiego. Sprawa też dotyczy obraźliwych komentarzy publikowanych na stronie Fakt.pl. Sikorskiego w tamtym procesie reprezentuje Roman Giertych. Szef MZS oprócz wydawcy “Faktu” pozwał też dziennik “Puls Biznesu”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roman Giertych przegrał proces z Ringier Axel Springer

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
metronom
Giertych jest zawodowym pieniaczem i dla kasy jest w stanie wstawić się za najgorszym zbrodniarzem, czy to jest moralne ? Poza tym ma wygórowane mniemanie na swój temat. Sam zapracował sobie na taka opinię jaką wystawiają mu internauci.
8 8
odpowiedź