SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rosną wydatki na marketing w wyszukiwarkach i zaangażowanie konsumentów na Facebooku

Wydatki reklamodawców na marketing w wyszukiwarkach utrzymują się na wysokim poziomie, z tendencją wzrostową w obszarze urządzeń mobilnych. W II kw. br. znacznie wzrosło zaangażowanie konsumentów na Facebooku, co wiąże się m.in. z faktem, że specjaliści od marketingu wykorzystują coraz lepsze narzędzia dedykowane dla tego serwisu - wynika z Adobe Digital Index, zawierającego opis sytuacji w branży reklamy cyfrowej.

Rosną wydatki na marketing w wyszukiwarkach i zaangażowanie konsumentów na Facebooku

Z raportu Adobe wynika, że reklama w wyszukiwarkach nadal się rozwija, zarówno w USA, jak i w Europie, i jest ważnym kanałem marketingu cyfrowego. Za oceanem wydatki na marketing w wyszukiwarkach wzrosły o 13% w ujęciu rocznym, a zwrot z inwestycji stale się poprawia. Także w Wielkiej Brytanii i Niemczech odnotowano znaczny wzrost - odpowiednio o 18% i 12% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Duże możliwość nadal daje reklamodawcom ruch mobilny, zwłaszcza generowany przez tablety. Wprawdzie wskaźnik CPC (Cost Per Click - koszt za kliknięcie) jest dla tego typu urządzeń nadal niższy niż dla komputerów stacjonarnych, ale wskaźniki konwersji były o 20% wyższe. Oznacza to, że specjaliści od marketingu mogą znacznie zwiększyć zwrot z inwestycji przez ukierunkowanie wydatków na reklamę wyświetlaną na tabletach.

Marki nadal inwestują duże środki na Facebooku, aby zwiększać liczbę fanów, dzięki czemu liczba użytkowników na stronach firmowych wzrosła na całym świecie o 21% w ujęciu kwartał do kwartału i o 84% w ujęciu rok do roku. Wzrosło także zaangażowanie marek na Facebooku - o 60% kwartał do kwartału i o 338% rok do roku.

Adobe przewiduje, że w III i IV kw. br. wydatki na marketing w wyszukiwarkach w USA będą wzrastać w tempie 10-15% rok do roku, a w Wielkiej Brytanii i Niemczech (dwa największe rynki w Europie) - o 15%.

Ruch generowany przez tablety i smartfony (z którymi według prognozy pod koniec roku będzie związanych 16-20% wszystkich wydatków na marketing w wyszukiwarkach) ma na koniec roku stanowić 20% całego ruchu w internecie. Ponadto specjaliści od marketingu mają kierować więcej środków na reklamę w wyszukiwarkach na urządzenia mobilne, zwłaszcza na tablety, aby zwiększyć zwrot z inwestycji w reklamę.

Z kolei liczba firmowych stron na Facebooku ma wzrosnąć do końca roku o 45%.

Zawarta w raporcie Adobe analiza marketingu cyfrowego oraz dane z Facebooka oparte są na danych pochodzących z Adobe AdLens i Adobe Social, części platformy Adobe Digital Marketing Suite. Dane są oparte na indeksie klientów z takich branż jak handel detaliczny, rozrywka, artykuły konsumpcyjne, motoryzacja i finanse.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rosną wydatki na marketing w wyszukiwarkach i zaangażowanie konsumentów na Facebooku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl