SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie liczba czytelników „Guardiana”. Wzrost przychodów o 61 procent w segmencie cyfrowym

Brytyjski dziennik „The Guardian” w ciągu roku zakończonego w marcu 2021 roku zanotował znaczący wzrost liczby czytelników w segmencie cyfrowym - poinformował wydawca. Przychody gazety z subskrypcji i datków zwiększyły się o 61 procent, prawie jedna trzecia pochodzi od odbiorców spoza Wielkiej Brytanii.

Article

„The Guardian” jest obecnie jednym z najbardziej opiniotwórczych dzienników na brytyjskim rynku prasowym. Od 2016 r. „The Guardian” stosuje model finansowania, zgodnie z którym czytelnicy tego dziennika mogą dobrowolnie wpłacać datki na funkcjonowanie i rozwój gazety. Minimalna kwota o którą prosi redakcja to 2 funty miesięcznie. Obok tego istnieje także możliwość wykupienia subskrypcji treści publikowanych w gazecie w formie cyfrowej.

Czytelnicy i przychody w górę

Teraz koncern Guardian Media Group (GMG), wydawca „Guardiana” poinformował o niektórych wynikach biznesowych dziennika osiągniętych w ciągu roku zakończonego  w marcu 2021 r.

Zgodnie z tymi doniesieniami przychody pochodzące z segmentu cyfrowego gazety wzrosły o 61 proc. do kwoty 68,7 mln funtów. W raportowanym okresie strata operacyjna wydawcy zamknęła się kwotą na poziomie 10,1 mln funtów.

Czytaj także: Guardian Media Group wysyła 100 pracowników na urlopy i tnie pensje. Oszczędności w kryzysie koronawirusa

Wydawca podaje, że liczba subskrypcji gazety poszła w górę o 46 proc. (do ponad 400 tys.), zaś o 24 proc. (do 560 tys.) wzrosła liczba datków wpłacanych przez czytelników „Guardiana”. Z kolei liczba prenumeratorów tradycyjnego wydania tytułu zwiększyła się o 8 proc.

„The Guardian” informuje także, że obecnie 30 proc. jego czytelników opłacających subskrypcje lub datki pochodzi spoza Wielkiej Brytanii.

Czytaj także: Sztuczna inteligencja pisze esej dla „Guardiana”. „To krok naprzód, ale AI długo nie zastąpi dziennikarzy”

Wydawca zaznacza, że większość tej grupy stanowią nowi użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych, których przybyło w znaczący sposób w związku z wyborami w USA i pandemią koronawirusa.

Dołącz do dyskusji: Rośnie liczba czytelników „Guardiana”. Wzrost przychodów o 61 procent w segmencie cyfrowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl