SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy i Szymona Hołowni. Koalicja Obywatelska w dół

Gdyby wybory miały odbyć się w niedzielę 13 czerwca, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,1 proc. respondentów - wynika z sondażu Research Partner.

Jarosław Kaczyński, fot. TV RepublikaArticle

W dniach 4-7 czerwca 2021 r. firma Research Partner przeprowadziła na panelu Ariadna kolejną falę badania preferencji politycznych Polaków.

Zjednoczona Prawica i Hołownia w górę, traci KO

Gdyby wybory miały odbyć się w najbliższą niedzielę 13 czerwca, to najwięcej głosów zdobyłaby Zjednoczona Prawica, którą poparłoby 31,1 proc. respondentów, co oznacza wzrost poparcia o ponad 3 pkt. proc. w stosunku do fali badania sprzed miesiąca.

Wciąż zyskuje ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni, które poparłoby prawie 25 proc. badanych. Spada natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, na którą zagłosowałoby 16 proc. ankietowanych.

W parlamencie znalazłaby się jeszcze reprezentacja posłów Lewicy, na którą swój głos oddałoby 6,8 proc. badanych, oraz Konfederacji, którą poparłoby 6,1 proc. respondentów.

Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Niespełna 10 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos, co oznacza spadek o prawie 3 pkt. proc. w stosunku do fali z przełomu kwietnia i maja.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 67 proc.

Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym Ariadna w dniach 4-7 czerwca 2021 r., na ogólnopolskiej próbie 1106 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Dołącz do dyskusji: Rośnie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy i Szymona Hołowni. Koalicja Obywatelska w dół

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Wolne żarty Szymon Petru 25%? Ludzie, posłuchajcie co ten człowiek ma do powiedzenia a gwarantuję, że Wam przejdzie. Przykład: sprawa Turowa. Najpierw popierał zamknięcie, później był przeciwny a obecnie siedzi okrakiem na barykadzie. W żadnej istotnej sprawie nie powiedział jakie ma zdanie.
odpowiedź
User
Ziomek
O, pierwsza prawicowa partia w zestawieniu na 4 miejscu. Widać ludzie w Polsce dalej chcą zamykania firm, wzrostu cen, większego poddaństwa innym krajom, braku planu na rozwój, drożejącej energii, zwężania ulic do jednego pasa i kolejnych lockdownów (a propo, następny zaraz po wakacjach). We Francji już mają paszporty do wejścia do restauracji, ciekawe kiedy lewica wprowadzi to w Polsce. Matemusz M i Szymon H lubią to.
odpowiedź
User
Pawel
Nie we wszystkim zgadzam się z PiS,ale nie widzę dziś żadnej innej partii na którą mógłbym oddać swój głos,totalny bałagan to tylko delikatnie powiedziane.
odpowiedź