SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rośnie rynek pracy dorywczej w handlu

W lipcu 2023r. wzrosła o ponad 80 proc. rok do roku liczba zleceń dla pracowników dorywczych w handlu - wynika z badania dotyczącego tzw. pracy natychmiastowej. Pracowników szukają zarówno dyskonty wielkopowierzchniowe, jak i supermarkety oraz sieciowe sklepy w galeriach handlowych - dodano.

Article

Jak wskazano w badaniu agencji pracy natychmiastowej Tikrow, praca dorywcza na stanowisku pracownika sklepu czy magazyniera oznacza stawkę na poziomie ok. 34 zł za godzinę. Uczniowie i studenci podejmujący regularnie są w stanie np. w weekend z niedzielą handlową dorobić do 800 zł „na rękę” za trzy dniówki.

W badaniu zaznaczono, że od połowy sierpnia przez kolejne dwa miesiące sklepy wielkopowierzchniowe przeżywają oblężenie, bo Polacy wyprawiają dzieci do szkoły, a na przełomie września i października do miast wracają studenci.

"Branża handlowa w tym okresie coraz częściej wspiera się elastycznym zatrudnieniem. Tylko w lipcu br. liczba zleceń dla pracowników dorywczych wzrosła o ponad 80 proc. rok do roku. Przekłada się to na rosnący udział handlu w koszyku ofert, który stanowi dziś źródło trzech czwartych dniówek" - podano.

Jak wskazano, przełom lata i jesieni oznacza znaczny ruch w sklepach, których załogę coraz częściej stanowią pracownicy dorywczy.

Najczęściej poszukiwani przez branżę handlową są pracownicy sklepu, na których jest niemal trzy razy większe zapotrzebowanie niż rok temu, oraz magazynierzy.

"Pracownicy sklepów są poszukiwani zarówno przez ogromne dyskonty wielkopowierzchniowe, jak również przez mniejsze supermarkety czy sieciowe sklepy działające w galeriach handlowych. Zlecenia dotyczące stanowiska magazyniera generują wielkie centra logistyczne, centra handlowe oraz mniejsze magazyny obsługujące daną markę z branży retail" - podano.

Dane zebrano między lipcem 2022 r. a lipcem 2023 r.

Dołącz do dyskusji: Rośnie rynek pracy dorywczej w handlu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl