SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rośnie świadomość rodzinnych domów dziecka

Z realizowanych na przestrzeni ostatnich lat badań widać, że rośnie popularność rodzinnych domów dziecka jako formy opieki zastępczej.

Rośnie świadomość rodzinnych domów dziecka

Instytut Millward Brown SMG/KRC w ramach współpracy partnerskiej z Fundacją Świętego Mikołaja od 2006 roku prowadzi badania poświęcone rodzinnym domom dziecka. Na przestrzeni ostatnich 5 lat widać, że rośnie świadomość takich domów jako alternatywnej formy opieki nad dziećmi, a wraz z nią chęć niesienia im pomocy. Pomiędzy 2006 i 2011 rokiem, wzrost znajomości wyniósł 11 proc.

Znajomość spontaniczna rodzinnym domów dziecka, jako formy opieki zastępczej

Ponadto 83 proc. respondentów uważa, że akcja "Grunt to rodzina. Pomóż rodzinnym domom dziecka", w ramach której Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi coroczną zbiórkę pieniędzy na przedsięwzięcia edukacyjne dla dzieci z rodzinnych domów dziecka, porusza ważny społecznie problem.

MB SMG/KRC przeprowadziło badanie w dniach 27 stycznia – 2 lutego 2011 r. metodą sondażu Capibus, za pomocą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo, na ogólnopolskiej, losowej i reprezentatywnej próbie 1004 osób w wieku 15+. Badania w latach poprzednich realizowane były na analogicznych próbach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rośnie świadomość rodzinnych domów dziecka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl