SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rosyjskie media z zakazem nadawania w całej UE

Cztery kolejne rosyjskie media zostały wpisane na listę zakazu nadawania na ternie Unii Europejskiej – podaje Polskie Radio. 

Wystąpienie medialne Władimira Putina Wystąpienie medialne Władimira Putina

Na listę sankcyjną zostaną wpisane: portal Voice of Europe, państwowa międzynarodowa agencja informacyjna Ria Novosti oraz dzienniki “Rossijskaja Gazieta” oraz “Izwiestia” – podała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. Zakaz nadawania przez wymienione rosyjskie media zostanie uwzględniony w czternastym pakiecie unijnych sankcji na Rosję.

Zakazywany właśnie serwis Voice of Europe został niedawno zdemaskowany przez czeskie służby jako szerzący kremlowską dezinformację. Miał w tym celu m.in. przekupywać europosłów. 

Zobacz: YouTube "czyści" polską platformę. Jaka jest skala walki Google z dezinformacją? 

Ban na rosyjskie media

Po wybuchu pełnoskalowej agresji Rosji na Ukrainę media rosyjskie zostały objęte szerokimi sankcjami. W Polsce już 25 lutego 2022 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzję o wykreśleniu z rejestru sieci kablowych i platform cyfrowych kanałów: RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planeta, Sojuz TV i Rossija 24. Kilka dni później zakaz udostępniania rozszerzono na: Pierwyj Kanał (Channel One Russia) i Białoruś 24 (TV Białoruś).

W ramach sankcji Unii Europejskiej kanały z propagandą Kremla nie są dostępne za pośrednictwem najpopularniejszej w Polsce pozycji orbitalnej Hot Bird 13E.

Media służą państwu Putina do szerzenia dezinformacji wojennej oraz własnej propagandy antyukraińskiej i antyzachodniej, na co wskazuje wiele analiz dokonanych od 2022 roku.

W ubiegłym roku CNN podawała, powołując się na przedstawicieli amerykańskiego wywiadu, że celem nastawionych długofalowo operacji wpływu Rosjan jest przemycanie tez rosyjskiej propagandy do mediów za pomocą często nieświadomych tego faktu postaci.

Dołącz do dyskusji: Rosyjskie media z zakazem nadawania w całej UE

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
510 ANT 75
I bardzo k@&#a słusznie!
18 20
odpowiedź
User
Zaangażowany
Jak tam bojkot Auchana?
14 8
odpowiedź
User
Konfederasta
Ale jak to, a gdzie wolność słowa?
15 16
odpowiedź