SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Roszady na stanowisku redaktora naczelnego PAP Biznesu. Maciej Danielewicz odesłany na urlop

Dotychczasowy szef działu PAP Biznes, Maciej Danielewicz, którego 1 czerwca br. zastąpił na stanowisku Tomasz Jóźwik (wcześniej m.in. dziennikarz „Dziennika Gazety Prawnej” ), miał otrzymać od zarządu Polskiej Agencji Prasowej propozycję przejścia do działu rozwoju PAP. Na razie nie podjął jednak decyzji czy przyjmuje ofertę, czy ostatecznie odchodzi z pracy. Sprawę ma przemyśleć na miesięcznym urlopie - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

PAP / Radek PietruszkaArticle

W poniedziałek, 4 czerwca br. pisaliśmy jako pierwsi o zmianie na stanowisku redaktora naczelnego działu PAP Biznes. Macieja Danielewicza - dotychczasowego szefa redakcji biznesowej zastąpił Tomasz Jóźwik, który pracę na nowym stanowisku rozpoczął 1 czerwca br.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, zmianom na stanowisku towarzyszyły jednak pewne nieporozumienia. Jeszcze w poniedziałek, 4 czerwca br. Danielewicz twierdził, że nikt nie odwoływał go ze stanowiska szefa PAP Biznesu. Swoje obowiązki miał pełnić również 1 czerwca br. Na Twitterze napisał tego dnia, że „nikt nie odwoływał go ze stanowiska, a tymczasem od piątku 1 czerwca ktoś inny podaje się za szefa działu Biznes PAP”. Swojego twitta jednak krótko po publikacji skasował.

>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

Z naszych informacji wynika, że Maciej Danielewicz otrzymał propozycję przejścia do działu rozwoju PAP. Pismo w tej sprawie od zarządu Polskiej Agencji Prasowej dostał z wyprzedzeniem, miał więc szansę się z nim zapoznać. Nie podjął jednak decyzji o przyjęciu propozycji ani w piątek 1 czerwca, ani w poniedziałek 4 czerwca br. Zakładał zatem, że nadal - mimo pojawienia się na wcześniej obejmowanym przez niego stanowisku Tomasza Jóźwika - jest redaktorem naczelnym PAP Biznesu. Odrzucenie przez niego propozycji miało natomiast być równoznaczne z rozwiązaniem umowy i odejściem z agencji. Dziennikarz obecnie przebywa na miesięcznym urlopie, podczas którego ma zdecydować o swojej dalszej karierze.

Szefostwo agencji liczy na to, że „dalej będzie współpracować z PAP”.

Maciej Danielewicz pracuje w Polskiej Agencji Prasowej od 1996 roku - najpierw jako dziennikarz, wydawca, a później był zastępcą redaktora naczelnego (od 1999 roku). Od 2005 roku pełnił funkcję redaktora naczelnego działu Biznes PAP. Współtworzył w PAP informacyjny serwis inwestorski adresowany do uczestników rynków finansowych. Autor vademecum i stylebooka PAP Biznes, współautor koncepcji otwartych portali informacyjnych gpwinfostrefa.pl oraz biznes.pap.pl.

W 2014 roku otrzymał Złoty Krzyż Zasługi dla zasłużonych dziennikarzy, fotoreporterów i pracowników Polskiej Agencji Prasowej.

Tomasz Jóźwik w „Dzienniku Gazecie Prawnej” (Infor Biznes) pracował od 2016 roku. W przeszłości był związany z „Parkietem” i „Forbesem”.

Tomasz Jóźwik jest laureatem wielu nagród za dziennikarstwo ekonomiczne, m.in. w ubiegłym roku otrzymał nagrodę Herosa Rynku Kapitałowego 2017 w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roszady na stanowisku redaktora naczelnego PAP Biznesu. Maciej Danielewicz odesłany na urlop

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mikecorleone
Wygląda to na rozwalania agencji ciąg dalszy. Po usunięciu Dmochowskiego, który próbował firmę unowocześnić, rządzi Gil, który nie ma żadnego pomysłu na przyszłość, tylko zwalnia, kogo popadnie. Zle czasy dla PAP.
odpowiedź
User
Gosia
Wygląda to na rozwalania agencji ciąg dalszy. Po usunięciu Dmochowskiego, który próbował firmę unowocześnić, rządzi Gil, który nie ma żadnego pomysłu na przyszłość, tylko zwalnia, kogo popadnie. Zle czasy dla PAP.
P. Maciej dostal za swoje.
odpowiedź