SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Roxy FM w Warszawie

9 listopada z warszawskiego eteru zniknęło Radio Klasyka.

Stało się to dzięki decyzji KRRiT, która wyraziła zgodziła na zmianę nazwy stacji z Radio Klasyka na Roxy FM.

Roxy FM - to nowy projekt Grupy Radiowej Agory - radio w rockowym klimacie. Radio Roxy FM wystartowało na początku października w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy i na Śląsku.

- Roxy adresuje swój program do mieszkańców wielkich miast, osób w wieku 20-35 lat, wykształconych, ambitnych, ciekawych świata, stąd nasza obecność także w Warszawie - powiedział Bartosz Hojka, dyrektor Grupy Radiowej Agory.  

- Jesteśmy stacją w rockowym klimacie co oznacza, że wolelibyśmy uniknąć klasyfikowania nas jako stacji czysto rockowej, którą nie jesteśmy - wyjaśnił Marek Osada, dyrektor programowy stacji - Stawiamy na muzykę, głównie gitarową, począwszy do klasyków z lat 90-tych, po dobre utwory współczesne - po prostu w rockowym klimacie. Nie sięgamy wyłącznie po sprawdzone przeboje, ale również po utwory, które nie okupowały pierwszych miejsc list przebojów.

Kampania reklamowa promująca debiut Radia Roxy FM rozpoczęła się 2 listopada i obejmuje reklamę zewnętrzną - billboardy i citylighty, prasę ogólnopolską i regionalną oraz internet. Kreacja powstała pod kierunkiem działu promocji Grupy Radiowej Agory. Zakupem mediów zajął się dział promocji Grupy Radiowej Agory, agencja Starlink oraz portal Gazeta.pl.

Kampania obejmuje miasta, w których nadaje Roxy FM, - Warszawę, Kraków, Poznań, Bydgoszcz i Wrocław oraz Śląsk i potrwa - na outdoorze do 16 listopada,  w prasie i internecie do 30 listopada.

Grupa Radiowa Agory obejmuje stacje lokalne: Radio Złote Przeboje oraz Roxy, nadające w największych polskich miastach, m.in. w Warszawie, aglomeracji śląskiej, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi oraz ponadregionalne informacyjne Radio TOK FM.

Radio Złote Przeboje to grupa 16 popularnych stacji muzycznych nadających program w formacie Golden Oldies.

Pierwsze radio informacyjne TOK FM to oferta programowa kierowana do ekskluzywnego, wymagającego odbiorcy, poszukującego publicystyki na wysokim poziomie, komentarzy politycznych i gospodarczych oraz szybkiej, wiarygodnej informacji.

W grupie radiowej Agory znajdują się również pojedyncze stacje nadające w formacie rythmic CHR (Contemporary Hit Radio) oraz hot AC (Adult Contemporary).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Roxy FM w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl