SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rupert Murdoch z 49,2 mln dol. rocznych zarobków po przejęciu części Foxa przez Disneya

Po przejęciu rozrywkowej części 21st Century Fox przez koncern Disneya roczne zarobki Ruperta Murdocha jako szefa Foxa wzrosły o 68 procent do kwoty 49,2 mln dolarów - wynika z raportu finansowego spółki. Więcej zarobili też dwaj synowie Murdocha, którzy zasiadają w kierownictwie Foxa - Lachlan dostał 50,7, a James 50,3 mln dolarów.

Tegoroczne zarobki rodziny Murdochów kierujących koncernem 21st Century Fox ujawnił serwis Hollywood Reporter cytując dane z raportu finansowego spółki.

Wynagrodzenie Ruperta Murdocha oraz jego synów  - Lachlana i Jamesa znacząco wzrosło po przejęciu przez koncern Disneya rozrywkowej części Foxa. W grudniu ub.r. podpisano tej sprawie umowę, która zakładała że Disney zapłaci za przejęcie 52,4 mld dol.

Później do transakcji wmieszał się koncern Comcast, który przebił ofertę Disneya oferując 60 mld dol. W odpowiedzi na to Disney zaoferował wyższą cenę zakupu i w rezultacie kupił aktywa Foxa za 71,3 mld dol

150 milionów dolarów dla Murdochów

Jak wskazują dane finansowe Murdoch i jego synowie finansowo mocno skorzystali na sprzedaży części Foxa i związanej z tym batalii na linii Disney - Comcast. W sumie cała trójka wzbogaciła się o 150,2 mln dol.

W roku finansowym zakończonym w czerwcu br. Rupert Murdoch otrzymał wynagrodzenie w łącznej kwocie 49,2 mln dol. To oznacza wzrost o 68 proc., bowiem w poprzednim roku finansowym zarobki Murdocha osiągnęły poziom 29,3 mln dol.

Podstawowa pensja szefa Foxa pozostała niezmienna wynosząc 7,1 mln, natomiast 32,1 mln to suma nagród zainkasowanych przez Murdocha w związku z przejęciem rozrywkowej części Foxa. Przy okazji podano, że wydatki menedżera na podróże służbowym samolotem kosztowały rocznie ponad 42,3 tys. dol., a przejazdy korporacyjnymi samochodami – z górą 25,4 tys.

Wyższe od ojca zarobki zanotowali dwaj synowie Murdocha. Lachlan Murdoch pełniący obowiązki wiceprezesa Foxa otrzymał na konto 50,7 mln dol., a więc o 146 proc. więcej niż rok wcześniej (20,6 mln). Tak jak w wypadku Ruperta Murdocha wysokie zarobki Lachlana przy niezmiennej pensji na poziomie 3 mln dol. wynikają ze wzrostu cen akcji Foxa oraz nagród wynikających z transakcji z Disneyem.

Trzeci członek rodziny Murdochów, James jako CEO 21st Century Fox dostał 50,3 mln dol. - o 148 proc. więcej niż rok wcześniej (20,3 mln). Podobnie jak w wypadku brata pensja Jamesa wyniosła 3 mln dol., pozostała kwota wynika z nagród i premii związanych z przejęciem Foxa przez Disneya.

Dołącz do dyskusji: Rupert Murdoch z 49,2 mln dol. rocznych zarobków po przejęciu części Foxa przez Disneya

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl