SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza wiosenna edycja 'Dni produktu polskiego'

Kampania ma na celu skłonienie Polaków do zwracania większej uwagi na kraj pochodzenia produktu podczas codziennych zakupów.

Organizatorzy chcą przypomnieć konsumentom, że to od nas zależy, komu damy pracę wydając pieniądze na zakupach. Nowością w tej edycji „Dni produktu polskiego” jest przyłączenie się do akcji – oprócz partnera głównego, sieci Tesco – także ponad tysiąca drobnych sklepów i punktów handlowych.

Ruszająca 27 kwietnia kampania obejmie, oprócz mediów, również komunikację w sklepach partnerskich akcji, m.in. Drogeria NATURA oraz sklepach sieci Społem. W kolejnym etapie „Dni produktu polskiego”, od 10 maja, do kampanii przystąpią hipermarkety TESCO. We wszystkich partnerskich sklepach (ponad tysiąc placówek) zostaną umieszczone materiały takie jak plakaty, oznaczenia, wobblery, które będą przypominać konsumentom o tym jak ważne jest wybieranie polskich produktów na zakupach. Oznaczenie znakiem Dajesz Pracę pomoże w identyfikacji produktów wytworzonych w Polsce.

Kampania „Kupując polskie produkty – dajesz pracę” i „Dni produktu polskiego” funkcjonują na polskim rynku od trzech lat. Na początku obejmowały wyłącznie działania w mediach, w kolejnych latach dołączali się kolejni partnerzy handlowi. Od ubiegłego roku „Dni produktu polskiego” zaczęły być organizowane w hipermarketach TESCO, jako pierwszej sieci handlowej. Od bieżącej edycji w akcji uczestniczą także małe i średnie sieci i placówki handlowe z całej Polski. Dzięki współpracy z z regionalnym Partnerem - Hurtownią Głowiński – do akcji pioniersko mają możliwość przystąpić niezrzeszone sklepy z okolic Pomorza.

Nad badaniem skuteczności kampanii czuwa TNS OBOP, a jej wyniki – zmiana ilości konsumentów zwracających uwagę na pochodzenie produktów zostaną ogłoszone po zakończeniu akcji. Kampania została wsparta przez Radio TOK FM. Antyradio oraz stacje regionalne oraz następujące czasopisma: „Rzeczpospolita”, „Polityka”, „Forum”, "Handel",  "Magazyn Kosmetyki", "Poradnik Handlowca", "Supermarket Polska", "Wiadomości Handlowe", "Magazyn Życie Handlowe", „Trendy Food”, "Papierniczy Świat", "Świat Butów", "Cukiernictwo i Piekarstwo" i "Magazyn Przemysłu Mięsnego". Kreację do kampanii przygotowała agencja DEMO Effective Launching.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza wiosenna edycja 'Dni produktu polskiego'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl