SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rusza World Cyber Games 2005

Ciszewski PR, Comtica i Testardo Red Cell dla firmy Samsung - organizatora World Cyber Games 2005.

Agencja Testardo Red Cell zajmie się organizacją tegorocznych polskich eliminacji do międzynarodowego turnieju gier komputerowych World Cyber Games 2005 (WCG) organizowanego przez firmę Samsung Electronics. Działania Public Relations powierzono Ciszewski PR. Wszystko, co wiąże się z interaktywną i techniczną stroną WCG2005 powierzono agencji Comtica. Igrzyska gier komputerowych patronatem medialnym objęły: TVP, radio ESKA, Metropol, 4fun TV, Onet, OZON, CD Action oraz Gadu-Gadu. Agencje planują kampanię ATL-ową, która głównie skupi się na mediach patronackich.

Jak twierdzi Magdalena Nurkiewicz, dyrektor zarządzająca agencji Ciszewski PR - "Ten projekt jest dużym wyzwaniem. World Cyber Games to największe na świecie igrzyska gier komputerowych. Ich skala rośnie w zdumiewającym tempie. Gry komputerowe już stały się wiodącą branżą przemysłu rozrywkowego".

Eliminacje online do turnieju rozpoczęły się w lipcu. Finał odbędzie się 1 października w warszawskim centrum handlowym Blue City w klubie Lucid. Samsung Electronics Polska funduje siedmiu najlepszym Polakom wyjazd na światowe finały w Singapurze. World Cyber Games to wielkie wyzwanie logistyczne. W tym roku igrzyska organizowane są po raz szósty i odbędą się w ponad 70 krajach. Tylko w polskich eliminacjach turnieju bierze udział ponad 5000 młodych ludzi. Pula nagród w Warszawie to ponad 100.000 złotych.

Organizatorzy przygotowali również kolejną edycję konkursu Cybertalenty. Jest to impreza niezależna, co roku towarzysząca WCG. W konkursie nagradzane są prace nadsyłane w trzech kategoriach - animacja komputerowa, tapeta na komórkę oraz mp3. W ubiegłym roku wpłynęło aż 600 świetnych prac. Artyści i zawodnicy rejestrują się na www.wcg.pl.

Comtica i Ciszewski PR współpracują przy różnych projektach od kilku lat. Obie agencje są częścią Nova Communications Group. Nowością za to jest ich współpraca z sieciową agencją Testardo Red Cell z grupy WPP, znaną ze współpracy z markami PTK Centertel: Jedna Ideai POP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rusza World Cyber Games 2005

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl