SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył nowy kanał Polsatu

1 sierpnia wystartował nowy kanał telewizji Polsat "Zdrowie i uroda"

Poszerza się oferta kanałów tematycznych telewizji Polsat. Po sukcesie jaki odniósł Polsat Sport, telewizja Zygmunta Solarza wystartowała wczoraj z pierwszym w Polsce kanale opartym na tzw. "edutainement", (czyli połączenie edukacji z rozrywka - "education & "entertainement") dostarczający widzom  informacji o zdrowiu i profilaktyce,  urodzie i sposobach jej pielęgnowania , a także aktywnym stylu życia.

- Polsat poprzez kanał "Zdrowie i uroda" zamierza pozytywnie wpłynąć na świadomość zdrowotną Polaków opierając strukturę programu na czterech filarach tematycznych. Podstawę stanowić będzie szeroko rozumiane pojęcie zdrowia (ok. 50 % programu), pozostały czas zostanie poświęcony pielęgnacji i urodzie, 15 % na relaks i odprężenie, a 10 % na styl życia. Kanał perfekcyjnie wpisuje się w klimat Unii Europejskiej i jej Dyrektywy 2001/83/EC promującej "Disease Awareness Campaigns" w mediach, co skutecznie podwyższa poziom wiedzy dotyczącej zdrowia - informuje Katarzyna Wyszomirska, rzecznik prasowy telewizji Polsat.

Polsat Zdrowie i uroda skierowany jest do osób interesujących się swoim zdrowiem, dbających o sprawność fizyczną, prowadzących aktywny tryb życia, otwartych na nowości i trendy w dziedzinie zdrowia i urody, a także pozytywnie nastawionych do życia.

Oferta programowa obejmuje produkcje własne, m.in. "Doniesienia medyczne" - autorski program profesora Pawła Januszewicza, przygotowany w formule programu informacyjnego, w oparciu o najnowsze i najciekawsze doniesienia medyczne, ukazujące się m.in. w światowych serwisach informacyjnych np. Reuters Health., "Rezonas"  - program publicystyczny, o luźniejszym charakterze, prowadzony przez dziennikarkę od lat specjalizującą się w tematyce medycznej : Iwonę Mackiewicz-Malita. Prezentowane w nim będą  najważniejsze wydarzenia ze świata szeroko rozumianej medycyny i urody - jako punkt wyjścia do dyskusji z zaproszonymi specjalistami związanymi z prezentowanymi materiałami. We wrześniu  pojawią się kolejne propozycje programowe, jak choćby Fitness - stałe pasmo 25-minutowe polskich i zagranicznych programów o tym charakterze ("Fit chic", "Cardio kung fu", "Yoga"). Polski program poprowadzi Iwona Guzowska.

W ramówce znajdują się również pozycje programowe największych światowych producentów telewizyjnych, którzy wyspecjalizowali się w tematyce zdrowia i urody. W ofercie programowej znaleźć można wybitne pozycje dokumentalne takie jak: "Wojny z rakiem", "Ludzki genom", "Przypadkowe odkrycia", "Chemia miłości".  W ramówce pojawią się programy rozrywkowo - edukacyjne np. "Było sobie życie", "Tai Chi" - dla dzieci i młodzieży, teleturnieje o tematyce medycznej, cykl programów kulinarnych o tym, jak dzięki diecie obniżyć cholesterol, nadciśnienie, stres, etc. W kanale POLSAT ZDROWIE I URODA pojawi się Joe Penny  w popularno-naukowym programie "Scope" oraz Richard Gere w programie "Strefa Zen". W programach poruszane będą nie tylko tematy związane ze zdrowiem, ale również z wyglądem, stylem życia i urodą. Chcemy pokazać, że to w jaki sposób żyjemy, dbamy o siebie  wpływa na całe nasze życie i jest ze sobą nierozerwalnie związane. W ofercie programowej pojawi się również program wiążący dziedzinę zdrowia z płaszczyznami społeczno - ekonomicznymi "Zdrowie - ekonomia - ubezpieczenia - bez tajemnic". Docelowo będzie rozszerzany volumen info dla ludzi starszych i przewlekle chorych.

Nad zawartością merytoryczną programów emitowanych na antenie Polsat Zdrowie i uroda czuwa powołana specjalnie w tym celu Rada Ekspertów pod kierownictwem Prof. dr hab. n. med. Pawła Januszewicza. W skład Rady wchodzi siedmiu najwybitniejszych przedstawicieli nauki i praktyki w głównych specjalnościach medycznych :

Prof. dr hab. Med. Franciszek Kokot - internista, prof. dr hab. med. Wojciech Noszczyk - chirurg naczyniowy, prof. dr hab. med. Tadeusz Popiela - chirurg, gastroenterolog, dr n. med. Maria Noszczyk - dermatolog, dr n. med. Jacek Bendek - ortopeda, dr. N. med. Tomasz Postuła - ginekolog położnik.

Przewodniczący Rady - prof. dr hab. n. med. Paweł Januszewicz - lekarz w trzecim pokoleniu, w swoim życiu zawodowym z powodzeniem łączący pracę naukowca, specjalisty (pediatria) i menadżera  ochrony zdrowia zorientowanego na zagadnienia zdrowia publicznego.

Producentem wykonawczym  jest Piotr Górski - producent telewizyjny, twórca najdłużej ukazującego się w polskich komercyjnych stacjach telewizyjnych magazynu medycznego "Twój lekarz", autor popularnych programów naukowych, edukacyjnych, a także rozrywkowych. 

Całość prac wykonywanych przy kanale Polsat Zdrowie i uroda nadzoruje Mirosław Blaszczyk - Dyrektor Biura Zarządu, Prokurent Telewizji POLSAT S.A.

Nowy kanał Polsatu będzie dostępny drogą satelitarną oraz w sieciach kablowych.

W sierpniu ruszy kampania promocyjna kanału wykorzystująca telewizję oraz prasę. Przewidziane są akcje PR , a także akcje skierowane do "opinion leaders".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszył nowy kanał Polsatu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl