SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Wszystko Co Najważniejsze" i portal „Echa Moskwy" opowiedzą o polskiej transformacji

W czwartek, 4 marca wystartował projekt „Wsiemu Miru o Polsze” - wspólne przedsięwzięcie portalu „Wszystko Co Najważniejsze" (Instytut Nowych Mediów) i portalu opinii „Echa Moskwy", przygotowany we współpracy z Ambasadą RP w Moskwie. Dzięki niemu Rosjanie przeczytają teksty opowiadające m.in. o historii polskiej transformacji.

Eryk Mistewicz, fot. Polsat News Article

W ramach polsko-rosyjskiego projektu medialnego, na portalu „Echa Moskwy” ukazywać się będą materiały o historii i współczesności Polski, w tym także teksty popularnego w Rosji reżysera Krzysztofa Zanussiego, poświęcone Janowi Pawłowi II. Projekt jest bezpłatny.

- Jeszcze niedawno współpraca redakcyjna z mediami w Rosji wydawała się niemożliwa. Jednak w kolejnych projektach udawało się plasować teksty z „Wszystko Co Najważniejsze" w mediach rosyjskich. Tak było z tekstami prof. Andrzeja Nowaka o Bitwie Warszawskiej 1920 roku czy prof. Wojciecha Roszkowskiego o rocznicy „Solidarności". Dzieje się to bez opłat, bez kosztów, dzięki synergii wielu osób i instytucji, z olbrzymim wsparciem polskiej dyplomacji publicznej, Ambasady RP w Moskwie - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Michał Kłosowski, szef działu projektów międzynarodowych Instytutu Nowych Mediów.

- Nawiązujemy współpracę z kolejnymi redakcjami, teksty z „Wszystko Co Najważniejsze" tłumaczymy na kolejne języki, kolejne realizacje „Opowiadamy Polskę światu" są coraz lepiej przyjmowane przez dziennikarzy i redakcje na całym świecie. Co ważne, to nie są wykupywane reklamy czy przestrzenie promocyjne. Rocznice Bitwy Warszawskiej, 40 lecia Solidarności, 100-lecia urodzin Jana Pawła II, 50-lecia Grudnia'70 czy gospodarcze wzrosty Europy Centralnej - to zaciekawiło świat i sprawdziło nas jako dostawcę wysokojakościowych tekstów opinii, bez nachalnej propagandy, bez natarczywego polonocentryzmu - mówi nam Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów.

„Echo Moskwy" to pierwsze niezależne radio w Rosji, nadaje od 22 sierpnia 1990 r. Jest postrzegane jako stacja prodemokratyczna i prozachodnia. Według ośrodka badawczego COMCON jest dziś stacją najchętniej słuchaną w Moskwie, z ponad 1 mln słuchaczy. Poza Rosją nadaje także na Łotwie, w Kirgistanie i w Stanach Zjednoczonych (Chicago). Redaktorem naczelnym jest Alexeï Venediktov. Stacji towarzyszy portal opinii o tej samej nazwie.

W styczniu br. ruszyła najnowsza odsłona projektu Instytutu Nowych Mediów pt. „Opowiadamy Polskę Światu” - tym razem poświęcona gospodarce po pandemii. Hasłem przewodnim jest tym razem „Dekada Europy Centralnej”. Przy projekcie współpracowali: Polska Agencja Prasowa, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Giełda Papierów Wartościowych. Teksty napisali m.in. prezydent Andrzej Duda, czy szef OECD - Jose Angel Gurria.

„Wszystko Co Najważniejsze" to portal opinii, działający od 2013 r., od 2017 r. wydawany jest także miesięcznik pod tą samą nazwą. Wydawany przez Instytut Nowych Mediów (prezes zarządu Eryk Mistewicz). Redaktorem naczelnym jest prof. Michał Kleiber, zastępcami  - Agaton Koziński i Michał Kłosowski.

Fundacja Instytut Nowych Mediów, założona i kierowana przez Eryka Mistewicza (wydawca portalu i miesięcznika "Wszystko Co Najważniejsze"), w 2019 roku osiągnęła rekordowe wyniki finansowe: 7,57 mln zł przychodów i 251,8 tys. zł zysku netto. 6,54 mln zł wpływów pochodziło od Polskiej Fundacji Narodowej.

Dołącz do dyskusji: „Wszystko Co Najważniejsze" i portal „Echa Moskwy" opowiedzą o polskiej transformacji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Czyżby kolejne dofinansowanko z naszych kieszeni się kroiło?
3 2
odpowiedź
User
Logi
To mi przypomina przesłuchanie P. Wawrzyka w senacie jako kandydata na RPO. Cokolwiek by powiedział nie miało znaczenia, a skutek tego był z góry wiadomy...
3 0
odpowiedź