SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła kampania wspierająca kobiety po zabiegu aborcji. „Nie jesteś sama”

Ruszyła kampania outdoorowa organizacji pozarządowej Kobiety w Sieci. Pod hasłem „Nie jesteś sama” w sześciu polskich miastach pojawiło się osiem billboardów skierowanych do kobiet, które przeszły zabieg aborcji.

Article

Organizacja Kobiety w Sieci chce swoją akcją zainicjować debatę na temat doświadczeń Polek po  zabiegu przerwania ciąży. To również odpowiedź na billboardy organizacji tzw. „pro-life” pokazujących drastyczne zdjęcia z przekazem antyaborcyjnym.

- Nasza akcja to nie tylko odpowiedź na krwawe, kłamliwe i szokujące billboardy organizacji anti - choice. To przede wszystkim sygnał solidarności ze wszystkimi, które przerwały lub kiedyś przerwą ciążę. Statystycznie 1 na 3 kobiety (CBOS z 2013 roku „Doświadczenia aborcyjne Polek" - przyp. red.) ma doświadczenie aborcji, ale z powodu obawy przed krytyką i odrzuceniem milczymy na temat tych doświadczeń. Mówienie o doświadczeniu aborcji jest kluczowe, żeby wreszcie zmienić język i sposób narracji. Chcemy rozpocząć publiczną debatę, której centralnym punktem jest pokazanie aborcji jako powszechnego doświadczenia. Aborcyjne billboardy #NieJesteśSama to symboliczne zapełnienie przestrzeni prawdą na temat przerywania ciąży. Wierzymy, że w ten sposób jesteśmy w stanie zmieniać negatywne przekonania o aborcji! - informują organizatorki.

W sześciu miastach - Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach, Krakowie i Gdańsku, pojawiło się osiem billboardów #NieJesteśSama. Po dwa plakaty projektu Martyny Kowalczuk wiszą w Krakowie i Gdańsku. W Warszawie można go zobaczyć przed budynkiem przy Alejach Jerozolimskich 117. Akcja potrwa przez cały luty.

Oprócz outdooru, kampania wspierana jest w internecie - na stronie MaszWybór.net oraz na Facebooku w grupie Aborcyjny Dream Team.

Akcja została sfinansowana w całości ze środków zebranych od internautów w serwisie Zrzutka.pl, gdzie zebrano ponad 23 tys. zł. Kobiety w Sieci przewidują kolejne zbiórki w celu rozszerzenia kampanii outdoorowej na kolejne miasta Polski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła kampania wspierająca kobiety po zabiegu aborcji. „Nie jesteś sama”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XXL
Bardzo ważna i słuszna akcja, wspieram to!
odpowiedź
User
Mat
Organizacja anti-life jest pro-choice, a organizacja pro-life jest anti-choice. Genialne...
odpowiedź
User
Iks
Bilboardy nie zaglusza sumienia
odpowiedź