SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszyła polska 'wersja' Twittera

Redefine, spółka należąca do Polsatu, uruchomiła witrynę twitt.pl, ułatwiającą korzystanie z Twitter.com. Umożliwia ona śledzenie wpisów polskich użytkowników największego mikroblogowego serwisu.

Na chwilę obecną na twitt.pl można śledzić wpisy blisko tysiąca Polaków, obecnych na twitter.com. Przez najbliższe dni trwać będzie wyszukiwanie kolejnych polskich userów tego serwisu.

Z poziomu twitt.pl można także dodawać wpisy (po zalogowaniu). Niedostępna jest jednak samodzielna rejestracja (należy to zrobić na twitter.com), polskiemu serwisowi brak także na razie niektórych funkcjonalności twitter.com (dodanie do obserwowanych innych użytkowników). Twórcy witryny zapewniają jednak, że będą na bieżąco reagować na sugestie internautów poszerzając ją o kolejne opcje.

Redefine informuje, że projekt powstał na zasadach non-profit, jednak już wczoraj można było zauważyć na nim wolne, potencjalne powierzchnie reklamowe.

twitt


Komentarze

maciejbudzichMaciej Budzich, autor blog.mediafun.pl
Projekt Redefine mnie zaskoczył. Z drugiej strony patrząc na fakt, że Facebook zaczął zdobywać w Polsce popularność dopiero po uruchomieniu polskiej wersji, to pomysł na polski odpowiednik Twittera nie jest taki zły. O mikroblogach (Twitter, Blip, Flaker) zaczyna się mówić i pisać coraz częściej również w mainstreamowych mediach, tutaj jest szansa aby na fali popularności przyzwyczaić polskich nowych użytkowników do Twitta.

Wydaje mi się jednak, że jeśli Redefine nie będzie rozwijał tego pomysłu (np. przez integrację z innymi platformami - Blip, Flaker) to z upływem czasu użytkownicy będą wybierać oryginalnego Twittera i narzędzia dla niego dedykowane.

jacekgadzinowskiJacek Gadzinowski, Business Development Director Momentum Worldwide

Z całym szacunkiem dla twórców, ale nakładki na Twitter nie traktowałbym i nie nazywałbym "polskim Twitterem". Można go potraktować jako kolejną aplikację (jakich wiele) ułatwiającą korzystania z Twitter, ale nie jako realną konkurencję pozostałych serwisów mikroblogowych w Polsce.

Jeśli użytkownicy, będą chcieli być w "polskiej dzielnicy" Twittera lub oglądać katalog innych Polaków to projekt może mieć jakiś sens.

Warto jednak pamiętać, że siłą Twittera jest jego międzynarodowość, a nie lokalność.

Grzegorz Marczak, autor antyweb.pl ( fragment wpisu)

Twitt.pl oferuje mi odcięcie się od tych wszystkich ludzi którzy w większości nie znają naszego języka i skupienie się jedynie na Polakach. Funkcjonalnie Twitt.pl też ma braki w porównaniu do swojego nadrzędnego źródła (nie można na przykład z poziomu Twitt.pl zacząć obserwować innego użytkownika), jest natomiast miły dla oka i to trzeba przyznać się autorom udało(...).

Nie chcę jednak krytykować kompletnie pomysłu na Twitt.pl, prawdopodobnie wielu Polaków nie korzysta z Twittera dlatego że nie mają w tym serwisie znajomych oraz dlatego, że język angielski jest pewnego rodzaju barierą. Nie chodzi tu nawet o umiejętność posługiwania się angielski ale o śmiałość w przyłączeniu się do dyskusji, społeczności angielskojęzycznej itp. W tym właśnie braku barier i łatwości kontaktu widział bym szansę Twitt.pl. Może uda się dzięki temu spopularyzować Twittera, co oczywiście wpłynęło by też pozytywnie na Twitt.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła polska 'wersja' Twittera

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl