SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszyła zbiórka Onetu na potrzebujące dzieci z Kambodży, partnerem akcji Smiling Gecko

Onet wspólnie z organizacją Smiling Gecko Cambodia uruchomił akcję pomocy na czas pandemii mieszkańcom jednego z najuboższych rejonów Kambodży - #helpCambodia. Na stronie Siepomaga.pl ruszyła zbiórka, z której środki trafią do wychowanków organizacji Smile Gecko z tego kraju. Celem jest uzbieranie ponad 125 tys. zł.

Article

Organizację Smiling Gecko Cambodia założył Hannes Schmid, szwajcarski filantrop i światowej sławy fotograf. W 2013 roku podczas pobytu służbowego w Tajlandii spotkał okaleczoną, żebrzącą dziewczynkę, której los odmienił jego życie. W Kambodży stworzył wioskę, która pomaga rodzinom wydobyć się z nędzy. Smiling Gecko założyła szkołę, w której dzieci - oprócz nauki - otrzymują jedzenie, czystą wodę, ubrania i pomoce naukowe. Schmid zbudował też dla mieszkańców Kambodży boiska, farmę rybną, pola uprawne, warsztat stolarski i hotel. Celem jest doprowadzenie do sytuacji, w której lokalna społeczność mogła będzie stanąć na nogi i być samowystarczalna.

Jaka jest skala zakażeń koronawirusem w Kambodży – tego nie wiadomo, gdyż nie przeprowadza się tam testów. Jednak z powodu pandemii szkoły zostały zamknięte. Wychowankowie Smiling Gecko stracili dostęp do edukacji, jedzenia, wody i pomocy naukowych. Z powodu pogarszającej się sytuacji organizacja rozpoczęła wydawanie lokalnej społeczności tzw. „paczek przetrwania”, składających się z żywności, wody pitnej, środków czystości i środków ochrony osobistej niezbędnych w dobie pandemii.

Onet włączył się w zbieranie pieniędzy na przygotowanie takiej pomocy dla dzieci uczęszczających szkoły w Tbeng Khpous w prowincji Kâmpóng Chhnăng, których rodziny są pozbawione możliwości zarobku z powodu pandemii COVID-19.  - W ramach działań społecznych #pomagamzOnet wspieramy inicjatywy, które niosą pomoc, ratują życie, dają nadzieję. Działalność Smiling Gecko i Hannesa Schmida w jednym z najbiedniejszych krajów świata jest przykładem zrównoważonej, długofalowej pomocy, dzięki której lokalna społeczność ma szansę wydostać się z niewyobrażalnego dla nas ubóstwa – komentuje Olga Korolec, group sustainability director w Ringier Axel Springer Polska.

Zbiórka pieniężna na pomoc wychowankom Smiling Gecko prowadzona jest we współpracy z platformą crowdfundingową Siepomaga.pl Akcja #helpCambodia ma też swoją stronę internetową, na której można znaleźć więcej informacji.

W ub.r. Ringier Axel Springer Polska – wydawca portalu Onet.pl - zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 6,5 proc. do 592,27 mln zł, a jego zysk netto wzrósł z 6,02 do 28,4 mln zł. Zmalały wpływy ze sprzedaży prasy i reklam w niej, a wpływy z reklam internetowych wzrosły o 2 proc. W firmie pracowało 1,4 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ruszyła zbiórka Onetu na potrzebujące dzieci z Kambodży, partnerem akcji Smiling Gecko

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl