SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Rząd proponuje zmiany w Ordynacji podatkowej

Podatki: Deklaracje będzie można wysłać e-mailem

Od przyszłego roku deklaracje podatkowe będzie można wysyłać do urzędu skarbowego e-mailem, podatnik nie będzie też musiał osobiście fatygować się do urzędu po to by poprawiać oczywiste błędy rachunkowe.


To niektóre zmiany proponowane do Ordynacji podatkowej przez rząd.

Minister finansów Mirosław Gronicki powiedział, że chodzi między innymi o to by koszty poboru podatku były dla obywatela jak najniższe. "Czas to też jest pieniądz - jeżeli minimalizujemy kontakty z urzędem podatkowym to de facto zmniejszamy koszty naszego działania, dla przedsiębiorców to jest oczywiste" - powiedział minister Gronicki.

Nowelizacja wprowadza także procedurę wiążących porozumień cenowych pomiędzy podatnikami a administracja podatkową oraz rozszerza możliwości wstrzymania wykonania decyzji. Projekt uwzględnia dwa orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego: w zakresie klauzuli obejścia prawa podatkowego oraz odszkodowań z tytułu niezgodnego z prawem działania organu podatkowego.

Rząd dostosował także przepisy ordynacji podatkowej do prawa UE w zakresie doręczania pism oraz kontroli równoczesnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rząd proponuje zmiany w Ordynacji podatkowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl