SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rząd prosi TVP o relacje z Katynia

Rzecznik rządu Paweł Graś zwrócił się do zarządu TVP o transmisję uroczystości w Katyniu 7 kwietnia. Wezmą w nich udział premier Donald Tusk oraz szef rosyjskiego rządu Władimir Putin. - Wóz transmisyjny będzie w Katyniu od 7 do 10 kwietnia - zapewnia rzecznik TVP Stanisław Wojtera.

Graś powiedział, że zwrócił się z prośbą do TVP, gdy dowiedział się, że uroczystości w Katyniu odbędą się w dwóch terminach: 7 kwietnia z udziałem premierów Polski i Rosji oraz 10 kwietnia z udziałem prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

- Wbrew poprzednim planom uroczystości katyńskie odbędą się w dwóch dniach. Jedne będą 10 kwietnia i drugie z udziałem premiera Putina 7 kwietnia i jest oczywiste, że przekaz z obu uroczystości powinien do Polski dotrzeć. Dlatego zgłosiłem się z taką rutynową prośbą, z resztą nie pierwszy raz - podkreślił rzecznik rządu.

Wyjaśnił, że z podobnymi prośbami zgłaszał się do TVP także przy innych okazjach, np. obchodów związanych z wyzwoleniem obozu koncentracyjnego Auschwitz.

Graś zastrzegł jednocześnie, że decyzja w sprawie transmisji uroczystości 7 kwietnia należy do zarządu Telewizji Polskiej.

- Podejmą taką decyzję, jaką będą uważali za stosowną - powiedział. Poinformował, że nie otrzymał jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

Rzecznik TVP Stanisław Wojtera poinformował, że wóz transmisyjny telewizji publicznej będzie w Katyniu od 7 do 10 kwietnia. Zapewnił też, że uroczystości zarówno 7, jak i 10 kwietnia "będą w pełni profesjonalnie obsłużone".

- Myślę, że się nie pomylę, jak powiem, że w obu terminach będzie transmisja - powiedział Wojtera, zastrzegając równocześnie, że w poniedziałek kierownictwo telewizji publicznej będzie ustalać szczegóły organizacyjno-techniczne obsługi uroczystości.

Wojtera podkreślił, że dotychczas żadna telewizja nie wystąpiła do TVP o udostępnienie sygnału telewizyjnego z Katynia. Według sobotniej "Rzeczpospolitej", rzecznik rządu zwrócił się do TVP także o to, by za darmo i bez swojego logo udostępniła sygnał innym stacjom, bowiem ze względu na topografię cmentarza telewizja publiczna będzie jedynym dystrybutorem sygnału.

Pytany o koszty transmisji, Wojtera nie potrafił podać konkretnej kwoty. Dodał, że jest to ok. 0,5 mln zł.

W rozmowie z "Rz" Wojtera mówił, że 7 kwietnia TVP zamierzała wysłać do Katynia ekipy dziennikarskie, ale bez wozu transmisyjnego.

- Prośba rzecznika (rządu) trochę nas zaskoczyła. Kolejna transmisja to duży koszt, zwłaszcza dla telewizji, która ma kłopoty finansowe - cytuje Wojterę "Rz".

10 kwietnia w Katyniu prezydent Lech Kaczyński będzie przewodniczyć uroczystościom upamiętniającym 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach, organizowanym przez polską Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. 7 kwietnia w Katyniu będzie premier Donald Tusk, który wraz z premierem Rosji Władimirem Putinem weźmie udział w uroczystościach organizowanych przez rząd Rosji.

Dołącz do dyskusji: Rząd prosi TVP o relacje z Katynia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zygmunt
Tusk ! Teraz chcesz się transmitować ? To odszczekaj wszystko to co powiedziałeś na temat mediów publicznych. Wóz satelitarny na miejscu ? Bezpłatny sygnał dla stacji komercyjnych ? Wiecie , że będzie to nas wszystkich kosztować około miliona złotych?
odpowiedź