SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niektórzy publicyści „W Sieci” i „Gazety Polskiej” krytykują rzecznika Andrzeja Dudy za polemikę z posłami PiS

W ostatnich dniach Krzysztof Łapiński, rzecznik Andrzeja Dudy, dyskutował za pośrednictwem mediów z wiceministrami sprawiedliwości Patrykiem Jakim i Michałem Wójcikiem oraz posłem PiS Markiem Suskim na temat sporu w obozie rządzącym dotyczącego zawetowania przez prezydenta ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym. Niektórzy publicyści „W Sieci” i „Gazety Polskiej” skrytykowali Łapińskiego za podjęcie tej dyskusji.

Krzysztof Łapiński, fot. FacebookArticle

Ogłoszone przez prezydenta w poniedziałek rano weto ustaw o KRS i Sądzie Najwyższym negatywnie zaskoczyło wielu polityków obozu rządzącego. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski i wicepremier Matusz Morawiecki stwierdzili, że są tym zawiedzeni, a wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki na swoim profilu facebookowym skrytykował uzasadnienie decyzji przedstawione przez Andrzeja Dudę.

- Nie wierzcie w te bzdury, że reforma potrzebna, ale „inna”. Dokładnie tak samo było w Polsce z dekomunizacją, lustracją, ustawą reprywatyzacyjną etc. Zawsze mówili, że reforma potrzebna „ale nie taka”, „ale za szybko” etc. - napisał Jaki. - W Polsce od kiedy pamiętam było tak, że jak dekomunizacja w różnych obszarach państwa była blisko to zawsze ktoś wymiękał. I tak Polska się nie zmieniała i nie mogła rozwijać na miarę swoich możliwości - ocenił.

We wtorek Marek Suski w wywiadzie na wPolityce.pl powiedział, że nie jest dla niego oczywiste, że Andrzej Duda będzie kandydatem PiS w wyborach prezydenckich w 2020 roku. - To taka trochę postawa jak wojska rosyjskie, kiedy było powstanie w Warszawie. Czekali, aż się powstanie wykrwawi i wtedy my przyjdziemy na gotowe. Nie popieram tej postawy. Takie stanie z karabinem u nogi pomaga opozycji - ocenił decyzję prezydenta o wecie.

Rozczarowania tą decyzją nie ukrywał również wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w rozmowie w „Faktach po faktach” w TVN24. Zapewniał, że ustawy o KRS i SN są zgodne z konstytucją i uwzględniono w nich poprawki zgłoszone przez prezydenta. Dodał też, że w czasie przygotowywania reformy sądownictwa minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro konsultował się z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta.

Na te stwierdzenia Krzysztof Łapiński odpowiedział w środę rano na antenie TVN24. - Wiceministrowi Jakiemu mogę powiedzieć jedno: to zwycięstwo Andrzeja Dudy otworzyło drogę PiS do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i to też dzięki zwycięstwu Andrzeja Dudy minister Jaki jest dzisiaj wiceministrem. Gdyby tego zwycięstwa nie było, to pewnie wiceminister Jaki byłby albo poza parlamentem, albo siedział w ławach opozycji. Nie wypada, żeby wiceministrowie pouczali prezydenta czy mówili to w takich słowach. Jeśli któryś z wiceministrów osiągnie taki wynik wyborczy jak prezydent, czyli zdobędzie ponad 8,5 mln głosów wyborców, to wtedy będą partnerami do dyskusji z prezydentem - stwierdził Łapiński (cytat za 300polityka.pl).

- Nie jestem tak dobrym historykiem jak poseł Suski, więc nie będę wchodził w te dywagacje historyczne. Bo jak mówię, chyba poseł Suski jest większym ekspertem od historii ode mnie. Prezydent jest ponad te słowa. Prezydent nie będzie się przejmował takimi słowami, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - odniósł się rzecznik prezydenta do wypowiedzi Marka Suskiego. - Oczywiście hipotetycznie można sobie wyobrazić także, że kandydatem będzie poseł Suski. Przecież hipotetycznie jest to możliwe - zaznaczył.

- Partnerem do dyskusji dla mnie nie będą ludzie od "PR-u". Bo oni nigdy nie rozumieją dlaczego trzeba robić "niePRowe" reformy państwa. Zaczepka KŁ daje szanse TVN na rozgrywanie obozu oraz podtrzymanie tematu konfliktu i emocji postKODu. Teraz widać kto ma jakie intencje - odpowiedział Łapińskiemu na Twitterze Patryk Jaki. Z kolei Michał Wójcik w wypowiedzi dla TVN24 podkreślił, że jako polityk najwięcej zawdzięcza Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim.

Niektórzy dziennikarze „W Sieci” i „Gazety Polskiej”, sprzyjających zarówno PiS-owi, jak też Andrzejowi Dudzie, skrytykowali Krzysztofa Łapińskiego za tę polemikę. - Jeśli rzecznik Łapiński chce kogoś przekonać, ze ojcem sukcesów polskiej prawicy jest Duda, nie Kaczyński, to znaczy, ze ktoś tu oszalał - ocenił Krzysztof Feusette. - Obrażanie Patryka Jakiego, czyli jednego z najciężej pracujących ludzi w tym rządzie, przez człowieka od sztuczek PR jest intelektualnie słabe - stwierdził Wojciech Biedroń. - PAD (prezydent Andrzej Duda - przyp.) i Łapiński już w rakiecie na księżyc. Odlecą jak Bronisław Komorowski, który utracił kontakt z bazą? - zastanawiał się Jacek Liziniewicz.

Podobnie krytyczną opinie wyraził Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP.info. - Ostatnie dni pokazują jasno - dla prezydenta Andrzeja Dudy prosty wybór. Albo odchodzi Łapiński (który mu szkodzi), albo przegrał II kadencję - napisał. Na sugestię jednego z użytkowników, że Andrzej Duda obecną postawą stara się pozyskać poparcie centrowego elektroratu, odpowiedział: „Na pewno wyborcy PO i Nowoczesnej zagłosują na AD (Andrzeja Dudę - przyp.), a nie na DT (Donalda Tuska - przyp.). Tak samo wyborcy K15 - wybiorą AD, a nie Kukiza. Trochę powagi :)”. - Wybory prezydenckie wygrywa się przede wszystkim KANDYDATEM, ale bez kasy i wsparcia PO albo PiS w obecnej sytuacji polityczne wygranie niemożliwe - ocenił.

Z kolei Rafał Ziemkiewicz i Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy” mocno pochwalili decyzję Andrzeja Dudy o zawetowaniu dwóch ustaw. Ziemkiewicz na Twitterze ocenił, że absurdalne są krytyczne w ostatnich dniach komentarze w TVP Info, jakoby prezydent spowalniał reformę sądownictwa, oraz teza publicysty TV Republika dr. Jerzego Targalskiego, jakoby Duda uległ wpływowi bezpieki, która wywarła na niego presję poprzez ośmieszającą go postać w serialu internetowym „Ucho prezesa”.

- PiS napierdziela się sam ze sobą. Przynajmniej ma wreszcie przeciwnika na swoim poziomie. - podsumował Ziemkiewicz ostatnie polemiki w obozie rządzącym.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Niektórzy publicyści „W Sieci” i „Gazety Polskiej” krytykują rzecznika Andrzeja Dudy za polemikę z posłami PiS

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Podejrzewam, że ten rzecznik Adriana DługoPiSa to :
-ukryta opcja niemiecka
-złóg komunistyczny
-wdowiec ubecki
-dzicz
-kanalia
-zdradziecka morda
-kodorasta
-lewak
-ubywatel
-zdrajca


* - niepotrzebne skreślić ale....kurcze...wszystkie potrzebne są tutaj.
odpowiedź
User
irasiad jest zdenerwowany
te dwa weta obnażyły dosyć wyraźnie bolszewizm ekipy krasnala z Żoliborza, to co ci biedajakobini wygłaszają, popierdują i jak próbuja wyszmacić biednego Dudałę świadczy o czaszkozjebiźmie level max.
odpowiedź
User
wszoku
Można umierać. Ziemkiewicz wypowiedział się z sensem. Widziałem już wszystko.
odpowiedź
User
Julia
Popieram Prezydenta Dudę, a też byłam jego wyborcą (ale nie wyborcą PIS w wyborach parlamentarnych). Szacunek dla Prezydenta. Wiceministrowie sprawiedliwości proszę o szacunek dla Pana Dudy bo to on jest Głową Państwa, a nie wy.
odpowiedź
User
o proszę
pan zasłona? nie zasłaniaj się Pan panie Prezydencie. wiesz Pan ile miesięcy milczałam? tak mi Pan dziękujesz? przeproś Pan Macierewicza...albo pańska zasłona jak wolicie. widziałam żeś Pan się pompował

nie na siłowni, niestety
odpowiedź
User
zestopuj
szopkę robicie? całuski z małżonką. wiesz Pan ile (jak długo) ludzie pracują na pozycję? kto cię tam zaprowadził i się wciskasz tłumaczyć

kto pierwszy? przywołaj się...jesteś marionetką? to już od charakteru zależy panie Prezydencie...nie nasyłaj na mnie przynajmniej (pośrednio) tłumaczy pańskich słabości

nie jest czas i miejsce na pańskie obsesje
odpowiedź
User
skoro
wziąłeś na siebie. odpowiadaj. nie przełykaj śliny. nie będziemy się konserwować bo wam się marzy suweren republikański.
marzenia się skończyły do roboty Pan się bierz
odpowiedź
User
jasna góra
gdzie się Pan modlił? Bóg nie powiedział Panu że starszych się szanuje? przeproś Pan Macierewicza powtarzam.

moją wiarę Pan żeś zabił panie Prezydencie
odpowiedź
User
proszę pana
z Pana panie Prezydencie czyta się jak z Biblii. apokalipsy....nam się marzy Raj. prezydent ma pewną rolę u nas taką nie inną i nie widzę powodu żebyś pan (nadmiernie napięty) to naruszał....dałam temu czas. z prostego powodu wszystko się zmienia i słusznie...
wiem jak Warzecha i Ziemkiewicz pisze....wiem jak pan Kukiz dyskutuje ...roszczeniowo raczej...wam się zawsze należy...sam działaj skoro tak
odpowiedź
User
słuchajcie
nie pouczajcie widza. zakładaj Ziemkiewicz Tv i będziesz hulał. nie widzę przeszkód. zabronili?

prezydent nie wdaje w dyskusje o dywanach. tego się nie robi w ten sposób... albo przywołuje do dyskusji. albo jakieś buziaczki. albo prostuje podawanie rąk. przemilczałam z myślą o jedności a Pan żeś napuszył się....zmieniaj konstytucje i będziesz się Pan puszył przynajmniej ustawowo

tyle milczałam a Pan nie mogłeś przemilczeć i te pańskie pomagiery? ja mogłam
odpowiedź
User
Szatańskie Nowoczesno-PeOwskie zło
Jezus pełen Ducha Świętego, powrócił znad Jordanu i czterdzieści dni przebywał w Duchu na pustyni, gdzie był kuszony przez diabła. Nic w owe dni nie jadł, a po ich upływie odczuł głód. Rzekł Mu wtedy diabeł: Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz temu kamieniowi, żeby się stał chlebem. Odpowiedział mu Jezus: Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek. Wówczas wyprowadził Go w górę, pokazał Mu w jednej chwili wszystkie królestwa świata i rzekł diabeł do Niego: Tobie dam potęgę i wspaniałość tego wszystkiego, bo mnie są poddane i mogę je odstąpić, komu chcę. Jeśli więc upadniesz i oddasz mi pokłon, wszystko będzie Twoje. Lecz Jezus mu odrzekł: Napisane jest: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz
POstkomuna z PełO tak jak Judasz za srebniki służy Szatanowi. Za srebniki życia wiecznego towarzysze nie kupicie !!!
odpowiedź
User
no raczej
nie chodzi o zło. może o grę....siłę charakterów. przetasowania. zobaczymy...robię Panu przysługę i zachowam dla siebie grzechy młodości po 40. masz Pan?

mnie potrzeba ludzi z krwi. nie wypchanych watą cukrową...podziękuj pan ortodoksyjnej prawicy że zmilczę co tam żeś Pan robił przed zawetowaniem i po...bardzo wymowne
odpowiedź
User
Ubu krol
" krytykują rzecznika Dudy za polemikę z posłami PiS " 😂😂😂
co za bolszewickie swinie z tych tzw "dziennikarzy" pracujacych w gazetach pisowskich !
odpowiedź