SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzecznik CBA Piotr Kaczorek zawieszony po ujawnieniu przez Onet, że nie spłacał kredytu w SKOK Wołomin

Piotr Kaczorek, rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, został zawieszony w pracy, a biuro kontroli i spraw wewnętrznych podjęło postępowanie wyjaśniające wobec niego. Powód? Kaczorek nie spłacał kredytu zaciągniętego w SKOK Wołomin, co w czwartek ujawnił Onet.

Piotr Kaczorek, fot. CBAArticle

W czwartek po południu na Onecie zamieszczono tekst opisujący, że Piotr Kaczorek w 2013 roku wziął w SKOK Wołomin 160 tys. zł kredytu i nie spłacał do przez minimum cztery lata. Według wyceny majątku SKOK Wołomin, upadłego w 2015 roku, w połowie ub.r. zobowiązania Kaczorka z tytułu kredytu wynosiły ponad 200 tys. zł.

Artykuł na ten temat napisali Daniel Olczykowski, Janusz Schwertner, Paweł Bednarz i Piotr Halicki. Dziennikarze poprosili Piotra Kaczorka o wyjaśnienia w sprawie kredytu, ale ten stwierdzi tylko, że to jego prywatna sprawa. - Nigdy w życiu nie brałem żadnej pożyczki na zasadzie nielegalnej działalności - zaznaczył.

Dziennikarze Onetu zwrócili uwagę, że Kaczorek nie spłacał kredytu w SKOK Wołomin, natomiast CBA prowadzi działania dotyczące nieprawidłowości w tym SKOK-u. Dwa tygodnie temu funkcjonariusze CBA na zlecenie szczecińskiej prokuratury zatrzymali siedmiu urzędników Komisji Nadzoru Finansowego (m.in. jej byłego przewodniczącego Andrzeja Jakubiaka i byłego wiceprzewodniczącego Wojciecha Kwaśniaka), którym zarzucono nieprawidłowości w zakresie nadzoru nad SKOK Wołomin.

Kaczorek zawieszony, podjęto postępowanie wyjaśniające

W piątek po południu Centralne Biuro Antykorupcyjne w komunikacie poinformowało, że działające w CBA biuro kontroli i spraw wewnętrznych „wszczęło postępowanie wyjaśniające mające na celu szczegółowe i dogłębne wyjaśnienie okoliczności sprawy związanej z kredytem”. Na czas trwania postępowania Piotr Kaczorek został zawieszony w czynnościach służbowych.

W komunikacie CBA zaznaczono, że Kaczorek nie jest funkcjonariuszem tej formacji, tylko pracownikiem cywilnym jej wydziału komunikacji społecznej. - Nie ma dostępu do akt prowadzonych w CBA postępowań i śledztw, na żadnym z ich etapów. Opinia publiczna, za pośrednictwem mediów jest informowana o pracy Biura dopiero po zakończeniu kolejnych etapów śledztwa - opisano.

- Jednak nie do końca prywatne sprawy. Po tekście Onetu ws. pożyczki w SKOK Wołomin CBA wszczyna postępowanie i czasowo zawiesza Piotra Kaczorka - skomentował na Twitterze te działania CBA Janusz Schwertner.

Piotr Kaczorek pracował w starostwie i policji w Wołominie

Do zespołu CBA Piotr Kaczorek dołączył po utworzeniu tej instytucji w 2006 roku. W wydziale komunikacji społecznej odpowiadał za kontakty z mediami. Odszedł trzy lata później, po tym jak na stanowisku szefa CBA Mariusza Kamińskiego zastąpił Paweł Wojtunik.

Przed pracą w CBA Kaczorek był zatrudniony Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie. Natomiast po odejściu w 2009 roku z CBA pracował w Starostwie Powiatowym w Wołominie.

Dołącz do dyskusji: Rzecznik CBA Piotr Kaczorek zawieszony po ujawnieniu przez Onet, że nie spłacał kredytu w SKOK Wołomin

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Najpierw KNF, teraz CBA
No to wiemy teraz kto jest beneficjentem SKOKu i gdzie poszły pieniądze podatnika.
Kolejny z PiSowskiego nadania co miał wsadzać złodziei a sam okazał się spod ciemnej gwiazdy .... szeryfa Kamińskiego.
odpowiedź
User
państwo mafijne
A podobno CBA tak prześwietla pracowników. Przecież doskonale o tym wiedzieli. Widocznie niespłacany kredyt ze SKOK-u Wołomin nie jest problemem. Sami swoi w państwie mafijnym PiS.
odpowiedź
User
luk
to chyba jakieś jaja... CBA zatrudnia kolesia który nie spłaca kredytu... primo, sami mają niezły bur... secundo, ciekawe czy pan kaczorek widnieje w KRD, w końcu dług niespłacany przez min cztery lata a tam trafia się duuuużo wcześniej
odpowiedź