SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zdrożały „Rzeczpospolita” i „Parkiet”

Z początkiem 2019 roku wzrosły ceny egzemplarzowe dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet” (wydawanych przez Gremi Media).

Article

W ub.r. „Rzeczpospolita” od poniedziałku do czwartku kosztowała 4,70 zł, w piątki - 4,90 zł, a za sobotnio-niedzielny „Plus Minus” trzeba było zapłacić 5,30 zł.

Natomiast od początku nowego roku wydania dziennika od poniedziałku do piątku będą kosztować 5,30 zł. Tyle trzeba było zapłacić za „Rzeczpospolitą” już w poniedziałek 24 grudnia. Nie udało nam się na razie ustalić, ile będzie teraz kosztował „Plus Minus”

Z kolei nowa cena „Parkietu” to 6,70 zł. W ub.r. dziennik kosztował 5,95 zł.

Ceny „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” ostatnio podwyższano z początkiem każdego roku kalendarzowego. Przed rokiem wzrosły o 30-40 groszy. W połowie grudnia ub.r. „Rzeczpospolita” zyskała odświeżoną szatę graficzną.

Regularnie podnoszone są również ceny „Gazety Wyborczej”, ostatnią podwyżkę wprowadzono z początkiem listopada ub.r., tłumacząc ją rosnącymi kosztami papieru i prądu.

Według danych ZKDP w październiku ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 44 277 egz. (7,1 proc. mniej niż rok wcześniej), a „Parkietu” - 3 765 egz. (po spadku o 6,6 proc. w skali roku).

Z kolei w listopadzie ub.r. portal Rp.pl zanotował 3,57 mln realnych użytkowników i 14,14 mln odsłon, a Parkiet.com - 240,6 tys. użytkowników i 1,72 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Wydająca oba dzienniki grupa kapitałowa Gremi Media w trzecim kwartale ub.r. osiągnęła 24,24 mln zł przychodów sprzedażowych (7,8 proc. więcej niż rok wcześniej) i 1,75 mln zł zysku netto (wobec 647 tys. zł straty netto rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zdrożały „Rzeczpospolita” i „Parkiet”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Były czytelnik
Ze co? Ze ile mam płacić? Ale za co??? Niedoczekanie
17 8
odpowiedź
User
hehe
euro tak przyśpieszy rozwój Polski jak Rzeczpospolita tanieje z powodu rosnących nakładów...
16 8
odpowiedź
User
date
Dzienniki regionalne polska presse też podrożały od wczoraj
14 8
odpowiedź
User
Xyz
A mówią że w Polsce nie ma inflacji.
13 8
odpowiedź
User
głosuję na Pis
jak ktoś chce czytać opozycyjną propagandę, to niech płaci
11 9
odpowiedź