SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Rzeczpospolita" na czele

Styczniowy ranking najbardziej opiniotwórczych mediów

Z danych  przygotowanym przez Instytut Monitorowania Mediów wynika, że liderem została ponownie Rzeczpospolita. Na drugim miejscu utrzymuje się Gazeta Wyborcza, a na trzecim - Życie Warszawy. Spośród stacji radiowych najwyżej sklasyfikowano Radio Zet, a wśród stacji telewizyjnych - TVN. Najczęściej cytowanym portalem internetowym był Onet.pl.

W okresie od 1 do 31 stycznia 2005 r. dziennikarze cytowali wiadomości podawane na łamach innych mediów 5659 razy (3899 razy w prasie, 1048 w telewizji i 712 w radiu). Najwięcej odwołań dotyczyło Rzeczpospolitej, na którą powoływano się 1152 razy. Dziennik ten cytowano najczęściej w przeglądach prasy, a także w kontekście sprawy PZU i polityki.

Rzeczpospolita - 1152
Gazeta Wyborcza  - 1075
Życie Warszawy - 257
Fakt - 199
Wprost - 197
Radio Zet - 170
Trybuna - 141
Polityka -138
Super Express - 111
Onet.pl - 106
Newsweek - 96
PR 3 - 93
Perspektywy - 89
RMF FM - 85
Gazeta Prawca - 84

Wśród rozgłośni radiowych najwyżej w rankingu znalazło się Radio Zet, wyprzedzające PR 3 PR i RMF FM. Wśród stacji telewizyjnych zwyciężyły TVN i TVP1, a najczęściej cytowanym portalem internetowym był w styczniu 2005 roku Onet.pl.

Najwięcej cytatów stanowią przeglądy prasy; na drugiej pozycji uplasowały się materiały dotyczące polityki, a na trzeciej - publikacje dotyczące życia społecznego. Nowymi tematami, jakimi zajmują się media są to: lustracja, lista Wildsteina oraz afera - Energa.

Najczęściej cytowano media ogólnopolskie - 4923, zaś media lokalne - 736 razy. Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem ponownie zostało Życie Warszawy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Rzeczpospolita" na czele

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl