SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

"Rzeczpospolita" najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

W marcu br. najczęściej cytowanym polskim medium była "Rzeczpospolita". Wśród serwisów internetowych liderem był wpolityce.pl, a na trzecim miejscu tej kategorii znalazł się portal Wirtualnemedia.pl - wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów.

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, fot.polsat Article

W rankingu najczęściej cytowanych mediów w marcu br. na fotelu lidera znalazła się "Rzeczpospolita", wyprzedzając "Gazetę Wyborczą" oraz serwis internetowy wpolityce.pl. Na kolejnych miejscach uplasowały się telewizja TVN24 oraz ex aequo stacje Radio ZET i RMF FM.

W Top 15 zestawienia znalazło się w sumie 7 tytułów prasowych, 3 stacje telewizyjne, 3 rozgłośnie radiowe oraz 2 portale internetowe.

W marcu w mediach dominowały tematy związane z opinią Komisji Weneckiej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Szerokim echem odbiła się też informacja o wypadku limuzyny prezydenta Andrzeja Dudy. Komentowano również opublikowaną przez "Do Rzeczy" listę inwigilowanych dziennikarzy w czasach rządów PO-PSL oraz wypowiedź Beaty Szydło w sprawie przyjmowania przez Polskę imigrantów.

Wśród najczęściej cytowanych tygodników i dwutygodników pierwsze miejsce zajął "Do Rzeczy", a miesięcznikiem, na który najczęściej powoływały się inne media, był "Forbes".

Spośród stacji telewizyjnych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie TVN24. Na drugiej pozycji znalazły się cytowania TV Trwam, a na trzeciej - TVP Info.

Spośród rozgłośni radiowych najczęściej powoływano się na informacje podawane na antenie stacji Radio ZET i RMF FM, a na trzecim miejscu znalazł się Program III Polskiego Radia.

Wśród najczęściej cytowanych portali na pierwszym miejscu sklasyfikowano wpolityce.pl, za którym uplasowały się sportowefakty.wp.pl. Na informacje z portalu Wirtualnemedia.pl, który w tej kategorii zajął trzecie miejsce, powoływano się 64 razy.

Najczęściej przywoływanym medium ekonomicznym był "Dziennik Gazeta Prawna", wyprzedzając "Puls Biznesu" oraz "Forbes".

Z kolei najczęściej cytowanym medium regionalnym w marcu br. było Polskie Radio Białystok. Na drugim miejscu znalazło się Radio Gdańsk, a na trzecim - Radio Kraków.

Analiza została przeprowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów na podstawie 6095 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu 1-31 marca 2016 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z innych mediów 6173 razy (3095 razy w prasie, 2103 w telewizji i 975 w radio). Analiza obejmuje ponad 1000 gazet i czasopism oraz stacje telewizyjne (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Kraków, TVP Sport, TVP Info, TVN, TVN24, TVN Biznes i Świat, TVN Turbo, TVN Meteo, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, TV4, Canal+, TV Trwam, TV Puls) i wybrane programy w rozgłośniach radiowych (PR1, PR3, PR4, Radio Dla Ciebie/RDC, Radio Maryja, Muzo.fm, Radio RMF FM, Radio ZET, Radio TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Katowice, Radio Kielce, Radio Merkury, Radio Szczecin, Radio Wrocław, Radio Lublin). Badanie wykonano na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji, w których pojawiały się nazwy tytułów prasowych, portali internetowych, stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Badanie nie obejmuje cytowań opublikowanych w internecie. Natomiast pod uwagę brane są cytowania mediów internetowych, jeśli pojawiły się one w prasie, radio bądź w telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Rzeczpospolita" najczęściej cytowana, wysoko Wirtualnemedia.pl

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wpolityczanin
W potylicę dobrze pociągnęło! Gratki!
10 9
odpowiedź