SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rzeczpospolita” i „Parkiet” znów z zyskiem. Rosną w internecie

W zeszłym kwartale Gremi Media, wydawca m.in. dzienników „Rzeczpospolita” i „Parkiet”, przy wzroście skonsolidowanych przychodów o 5,3 proc. do 22,68 mln zł znacząco poprawiła rentowność, znów osiągając zysk netto.

Maciej Maciejowski, prezes Gremi MediaMaciej Maciejowski, prezes Gremi Media

Przychody gotówkowe grupy kapitałowej Gremi Media zwiększyły się rok do roku z 19,64 do 20,84 mln zł, a te barterowe zmalały z 1,91 do 1,84 mln zł. Firma nie ujawnia, ile dokładnie wynoszą jej wpływy z reklam i sprzedaży treści w wersji cyfrowej i drukowanej.

W sprawozdaniu zaznaczyła natomiast, że w minionym kwartale osiągnęła wzrost przychodów „dzięki intensyfikacji sprzedaży subskrypcji i reklam cyfrowych”. - Dzięki prowadzonym działaniom sprzedażowym w pierwszym kwartale 2024 r. osiągnięto wzrost przychodów (e-commerce) o ponad 28 proc. w ujęciu rok do roku. Na podstawie przeprowadzonych analiz i opracowywanych strategii zespół ekspercki optymalizuje model subskrypcyjny Gremi Media, stale zwiększając bazę subskrybentów wydawcy - opisała spółka.

Gremi Media oprócz „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” wydaje miesięcznik „Uważam Rze Historia”, natomiast w grudniu ub.r. sprzedała dziennik „Sport”. Według danych Polskich Badań Czytelników w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” zmalała rok do roku o 17,5 proc. do 25 531 egz., a „Parkietu” - o 21,9 proc. do 2 737 egz.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Skorygowany zysk EBITDA grupy Gremi Media poszedł w górę z 848 tys. do 1,98 mln zł, wynik operacyjny - z 267 tys. zł straty do 870 tys. zł zysku, a wynik netto - z 497 tys. zł straty do 384 tys. zł zysku.

Przez minione 12 miesięcy akcje Gremi Media staniały o 38 proc. Przy kursie 72 zł z zamknięcia środowej sesji kapitalizacja spółki wynosiła 128,9 mln zł.

W całym ub.r. firma przy wzroście skonsolidowanych przychodów z 97,39 do 98,86 mln zł zanotowała spadek zysku neto z 6,03 do 4,88 mln zł.

Dołącz do dyskusji: „Rzeczpospolita” i „Parkiet” znów z zyskiem. Rosną w internecie

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Zysk wygenerowany kosztem spadku jakości. Postępująca tabloidyzacja.
odpowiedź
User
Grazyna
Szkoda ze nie podają dokładnego rozbicia przychodów cyfrowych. Ile faktycznie jest przychodów ze sprzedaży dostępów do treści a ile przesunięte z raportowanych w innych kanałach zrodel.
odpowiedź