SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Rzeczpospolita znów liderem

Dziennik utrzymał pierwsze miejsce we wrześniowym rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów.

Na drugiej lokacie znalazła się Gazeta Wyborcza, ale od Rzeczpospolitej dzieli ją zaledwie 16 publikacji. Na pierwsze miejsce wśród rozgłośni radiowych powróciło po dwóch miesiącach Radio ZET - wynika z danych  Instytutu Monitorowania Mediów.

Badanie przeprowadzono na podstawie 4709 przekazów z prasy, radia i telewizji, w których odnotowano 5677 odniesień do innych mediów. Najwięcej nawiązań odsyłało do Rzeczpospolitej , na którą powoływano się 1182 razy. Jednak Rzeczpospolita wyprzedziła Gazetę Wyborczą tylko 16 cytatami. Życie Warszawy zajęło, jak miesiąc temu, trzecią pozycję. Zaskakuje wysokie czwarte miejsce dziennika Fakt (243), który najczęściej był cytowany w przeglądach prasy i w kontekście sondaży przedwyborczych. W ścisłej czołówce znalazły się również tygodniki Wprost i Polityka, które wyprzedziły Trybunę. W rankingu mediów najczęściej cytowanych poza przeglądami prasy zwyciężyła również Rzeczpospolita.

Rzeczpospolita - 1182
Gazeta Wyborcza - 1166
Życie Warszawy - 471
Fakt - 243
Wprost - 220
Radio Zet - 166
Polityka - 140
Trybuna -136
Puls Binzesu - 135
Gazeta Prawna - 127
Super Express - 119
Newsweek - 89
TVN - 74
RMF FM - 72
Onet.pl - 72

84 proc. powołań dotyczyło mediów ogólnopolskich, a pozostałe 16 proc. - lokalnych. Najwięcej cytatów z mediów lokalnych pochodziło z województwa mazowieckiego, gdzie liderem ponownie zostało Życie Warszawy.
 
Wśród stacji radiowych nastąpiła zmiana na miejscu lidera - na pierwsze miejsce po dwóch miesiącach przerwy powróciło Radio ZET (166), drugie przypadło stacji RMF FM (72) . TVN i TVN 24 okazały się najczęstszym źródłem informacji spośród stacji telewizyjnych. Natomiast w zestawieniu stron internetowych prowadzi nadal Onet.pl, wyprzedzając Interia.pl o 28 cytatów.

Wśród najczęściej poruszanych bieżących tematów we wrześniu znalazły się: kwestia oświadczenia majątkowego Włodzimierza Cimoszewicza, afery sportowe oraz lustracja. W kategorii temat cytatu zwyciężyły odniesienia w przeglądach prasy (1992) oraz dotyczące polskiej polityki (1007). Wśród wszystkich cytatów poświęconych polityce aż 584 odnosiły się do wyborów prezydenckich i parlamentarnych.

Mediami, które z największą częstotliwością korzystały z doniesień innych środków masowego przekazu, są TVN 24 i TVP3.

Najczęściej cytowanym tygodnikiem ogólnopolskim we wrześniu okazał się Wprost, który wyprzedził Politykę oraz Newsweek. Pierwsze miejsce wśród tabloidów przypadło Faktowi, drugie zaś zajmuje Super Express.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Rzeczpospolita znów liderem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl