SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

'S.O.S. Dzieciom!' na TVP2

Od 12 kwietnia na TVP2 nowy serial dokumentalno-filmowy 'S.O.S. Dzieciom!'.

Bohaterami serialu są dzieci pokrzywdzone przez los, żyjące w ubóstwie, chore, uzdolnione, ale biedne, porzucone przez bliskich, maltretowane, osamotnione, zagrożone narkotykami, przestępczością.

„S.O.S. Dzieciom!” będzie starał się zapobiegać patologicznym sytuacjom, w których często znajdują się dzieci. Program ma charakter serialu dokumentalnego, gdzie w filmowy sposób opowiadane będą historie kilku bohaterów. W jednym odcinku będą one zróżnicowane i skontrastowane, np. przeplatać się będą ze sobą losy ciężko chorego dziecka, dziecka porzuconego, dziecka maltretowanego czy cierpiącego biedę. Dalszy ciąg każdej historii będzie można obejrzeć w kolejnych odcinkach.

W pierwszym odcinku apel o pomoc m.in. dla 6-letniej Julii, niepełnosprawnej dziewczynki, która urodziła się bez nóżek, dzieci kobiety, które wraz z nią uciekły do noclegowni dla bezdomnych z powodu przemocy ze strony ojca.

Program „S.O.S. Dzieciom!” będzie miał formę programu interaktywnego, co oznacza aktywną pomoc publiczności i instytucji. Serial apeluje do widzów, by nie pozostawali obojętni na krzywdę dzieci i kontaktowali się z programem. Planowane jest założenie specjalnej linii telefonicznej, strony internetowej i bazy informacyjnej.

„S.O.S. Dzieciom!” – emisja od 12 kwietnia na TVP2 o godz. 19.00. Patronem serialu jest Caritas Polska.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 'S.O.S. Dzieciom!' na TVP2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl