SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd oddalił powództwo MDI przeciw AWR i dziennikarzom „Wprost”

Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił powództwo agencji MDI Stategic Solutions przeciwko spółce AWR „Wprost” oraz byłemu redaktorowi naczelnemu tygodnika „Wprost” Sylwestrowi Latkowskiemu i dziennikarzowi „Wprost” Cezaremu Łazarewiczowi.

Spór dotyczył artykułu Cezarego Łazarewicza pt. „Czarny PR MDI” opublikowanego w tygodniku „Wprost” z 2 marca 2014 r. Dziennikarz opisał kulisy przetargu na informatyzację PZU i działania agencji, która pracowała dla głównego konkurenta zwycięskiej firmy. Sąd Okręgowy w Warszawie w całości oddalił powództwo MDI przeciwko AWR „Wprost” oraz Sylwestrowi Latkowskiemu i Cezaremu Łazarewiczowi.

Jak podaje wydawca „Wprost”, sędzia uznał, że pozwani nie naruszyli dóbr osobistych powodowej spółki. - Sąd podzielił argumenty pozwanych co do zarzutu stosowania przez MDI metody szantażu wobec dziennikarzy „Wprost". Osoby z MDI, które spotkały się z Cezarym Łazarewiczem, nie były zainteresowane przekazaniem mu informacji do materiału prasowego, ale miały przygotowany pakiet zniesławiających dokumentów o ówczesnym redaktorze naczelnym Sylwestrze Latkowskim. Łazarewicz słusznie uznał takie działanie za zastraszanie i próbę wywarcia wpływu na dziennikarza - informuje AWR „Wprost”.

- Takie wyroki jak dzisiejszy pokazują praktyczną stronę definicji „wolne media”. Obok debaty teoretycznej, prowadzonej przez polityków, dziennikarze śledczy i wydawcy muszą realnie mierzyć się z koniecznością obrony faktycznej wolności mediów, która realizuje się także w sądach. W obronę wartości podstawowych zaangażowanych jest niejednokrotnie wielu prawników - mówi Paulina Piaszczyk, radca prawny z PMPG Polskie Media.

W czerwcu 2015 r. Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił powództwo MDI przeciwko Sylwestrowi Latkowskiemu. MDI zarzucało wtedy byłemu redaktorowi naczelnemu „Wprost” naruszenie dóbr osobistych w artykule „Nie ulegnę szantażowi” opublikowanym na blogu Latkowskiego oraz w tygodniku „Wprost” z dn. 23 września 2013 r. Wcześniej sąd umorzył proces MDI przeciw Cezaremu Łazarewiczowi.

Z danych ZKDP wynika, że w październiku ub.r. sprzedaż ogółem „Wprost” wyniosła 22 267 egz.

Dołącz do dyskusji: Sąd oddalił powództwo MDI przeciw AWR i dziennikarzom „Wprost”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
J23
Szkoda. Zablokowałoby to powrót do mediów temu kryminaliście. No, ale słuzby czuwają i swemu nie dadzą zrobic krzywdy
odpowiedź
User
Ała
Sąd rozstrzygnął sprawę relatywnie szybko, a i tak nie pamiętam już, o co chodziło.
odpowiedź