SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sąd w Moskwie nałożył karę na Facebooka i Twittera za naruszenie prawa o ochronie danych osobowych

Facebook został ukarany grzywną w wysokości prawie 63 tys. dolarów za naruszenie rosyjskich przepisów. Taką samą karę dostał wcześniej Twitter. Obie firmy muszą zapłacić grzywny w ciągu 60 dni.

Article

W czwartek sędzia pokoju nałożył na Facebook grzywnę w wysokości 4 mln rubli (62,8 tys. dolarów) za naruszenie rosyjskiego prawa dotyczącego ochrony danych osobowych – informuje agencja TASS.

Jak powiedział sędzia, Facebook naruszył część 8 art. 13.11 rosyjskiego kodeksu wykroczeń administracyjnych. Chodzi o odmowę zlokalizowania w Rosji danych użytkowników tego serwisu społecznościowego.

Serwis społecznościowy może się odwołać od tej decyzji w ciągu dziesięciu dni.

 

Twitter też dostał grzywnę

Wcześniej tego samego dnia grzywna w wysokości 4 mln rubli została nałożona na Twittera. Przedstawiciele obu serwisów nie pojawili się na rozprawie sądowej.

Sprawę przeciwko Twitterowi i Facebookowi wszczął rosyjski regulator telekomunikacyjny Roskomnadzor, ponieważ firmy nie dostarczyły mu danych o rosyjskich użytkownikach tych serwisów.

Zgodnie z rosyjskim prawem dotyczącym ochrony osobowych, które weszło w życie 1 września 2015 r., krajowe i zagraniczne firmy są zobowiązane do przechowywania i przetwarzania danych osobowych rosyjskich użytkowników na serwerach znajdujących się na terytorium Rosji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sąd w Moskwie nałożył karę na Facebooka i Twittera za naruszenie prawa o ochronie danych osobowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl