SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Samsung na CES 2019: 8 nowych projektów C-Lab związanych z AI (wideo)

Podczas styczniowych targów CES 2019 w Las Vegas firma Samsung Electronics zaprezentuje osiem nowych projektów związanych ze sztuczną inteligencją (AI), opracowanych w ramach swojego programu C-Lab (Creative Lab). Ponadto osiem startupów powstałych na bazie C-Lab pokaże na targach swoje świeżo wprowadzone na rynek produkty komercyjne.

Article

Osiem nowych projektów Samsung C-Lab, które zostaną zaprezentowane podczas CES 2019, to: "Tisplay", "aiMo", "Medeo", "Prismit", "Perfume Blender", "Girin Monitor Stand", "alight" oraz "SnailSound".

Usługa prezentacji wirtualnych reklam

"Tisplay" to usługa prezentacji wirtualnych reklam, którą twórcy wideo mogą wykorzystać podczas strumieniowego przesyłu treści na żywo.

"Tisplay" rozpoznaje płaszczyznę tworzoną przez ubiór filmowanej osoby i – za pomocą technologii rozpoznawania obrazów i grafiki komputerowej – umieszcza na niej reklamy tak, by wyglądały na nadrukowane bezpośrednio na ubraniu.

W efekcie twórcy mogą dodawać do wideo nie tylko reklamy, ale także różne obrazy związane z treścią filmu w sposób, który umożliwia komunikację z oglądającymi w czasie rzeczywistym.

Autonomous sensory meridian response

"aiMo" to rozwiązanie służące do nagrywania dźwięku ASMR (autonomous sensory meridian response), które wykorzystuje smartfon i etui imitujące ludzkie ucho.

Nagrywając treści za pomocą tego rozwiązania, twórcy – bez konieczności używania profesjonalnych urządzeń rejestrujących – uzyskują brzmienie doskonalsze przestrzennie pod względem kierunkowości, a także wyraźne, realistyczne dźwięki za sprawą wykorzystującego AI oprogramowania renderującego.

Dzięki temu rozwiązaniu można tworzyć treści dźwiękowe ASMR poza studiem nagraniowym, również będąc na zewnątrz.

Jednoczesne nagrywanie i edytowanie

"Medeo" oferuje natychmiastową usługę tworzenia wideo umożliwiającą jednoczesne nagrywanie i edytowanie.

Rozwiązanie to analizuje scenę i kontekst przy użyciu technologii AI, a następnie automatycznie integruje efekty wizualne i muzykę w tle, a podczas streamingu na żywo łączy wideo z treściami już nagranymi.

Oferuje ponadto wymagający tylko jednego kliknięcia, w pełni zautomatyzowany profesjonalny rendering, który z zapisanego wideo ekstrahuje tylko najważniejsze sceny.

Zrozumieć dane zagadnienie

"Prismit" to wykorzystująca AI usługa analizy wiadomości, która generuje oparte na wybranych zagadnieniach osie czasu, by pomóc czytelnikom zrozumieć dane zagadnienie.

Gdy użytkownik wyszukuje określoną kwestię lub wydarzenie, "Prismit" za pomocą technologii grupowania zagadnień automatycznie wybiera pięć najbardziej reprezentatywnych artykułów spośród wszystkich dostępnych.

Jak skomponować własny zapach

"Perfume Blender" to spersonalizowana usługa tworzenia perfum pozwalająca użytkownikom skomponować własny zapach przy pomocy kompatybilnego urządzenia oraz udostępnić recepturę za pośrednictwem aplikacji.

Analizując zrobione przez użytkownika zdjęcia ulubionych perfum, aplikacja analizuje ich wspólne składniki i rekomenduje receptury zapachów, które mogą przypaść użytkownikowi do gustu.

Ten z kolei może albo stworzyć perfumy bezpośrednio z podanych przepisów, albo zmienić proponowane proporcje za pomocą urządzenia obsługującego osiem składników. Istnieje ponadto możliwość dokupienia dodatkowych składników zapachowych.

Prawidłowy sposób siedzienia przy swoich komputerach

"Girin Monitor Stand" to stojak do monitora, który automatycznie dostosowuje swoje ustawienie, po to, by użytkownicy w prawidłowy sposób siedzieli przy swoich komputerach.

Wbudowany czujnik w czasie rzeczywistym śledzi pozycję ciała użytkownika, skupiając się na jego szyi i głowie. Gdy wykrywa, że użytkownik siedzi w sposób niewłaściwy, powoduje delikatne przesunięcie monitora.

W ten sposób użytkownik naturalnie "uczy się" zachowywania prawidłowej postawy ciała, nie odczuwając zmiany w pozycji ekranu.

Powtarzając ten schemat, użytkownicy mogą poprawić swoje nawyki w zakresie postawy, by uniknąć nadmiernego obciążenia szyi, pleców i ramion.

Lampa z AI

"alight" to wykorzystująca AI lampa na biurko zapewniająca warunki optymalne dla zwiększenia koncentracji oraz oświetlenie, które korzystnie wpływa na zdrowie użytkowników.

Za pomocą wbudowanej kamery śledzi ona działania użytkownika i automatycznie dostosowuje światło do sytuacji, tak by było odpowiednie do nauki, relaksu czy wzmożonego skupienia. Ponadto lampa jest wyposażona w kontroler, który przypomina użytkownikowi, że powinien skoncentrować się na nauce, gdy ten korzysta ze smartfonu lub drzemie.

W ramach aplikacji lampa oferuje także dokumentację tego, jak użytkownik się uczył: w formie historii oraz wideo poklatkowego.

Problem ze słuchem

"SnailSound" to asystent dla osób mających problemy ze słuchem, w którego skład wchodzi aplikacja i słuchawka douszna.

Aplikacja analizuje preferowane przez użytkownika dźwięki (określone na podstawie informacji zwrotnej) za pomocą prostych testów słuchu, a następnie kalibruje je tak, by stały się wyraźniejsze.

Inteligentne nieliniowe wzmocnienie oraz adaptacyjne, oparte na AI algorytmy wyciszające hałas sprawiają, że "SnailSound" jednocześnie amplifikuje zbyt ciche dźwięki i blokuje hałasy w tle, zapewniając osobom słabosłyszącym lepsze wrażenia bez konieczności inwestowania w kosztowne aparaty słuchowe.

Ponadto w CES 2019 weźmie udział osiem zainspirowanych pracami prowadzonymi w C-Lab startupów: Mopic, Linkflow, lululab, Welt, Cooljamm Company, Monit, Bluefeel oraz analogue plus. Przedstawią one swoje nowo wprowadzone na rynek produkty komercyjne.

Mopic pokaże niewykorzystujące okularów rozwiązanie 3D dla wszelkich urządzeń wyposażonych w wyświetlacze, Linkflow – ubieralną kamerę 360° w formie opaski na szyję, lululab – wykorzystujący AI asystent pielęgnacji skóry, Welt – inteligentny pasek monitorujący stan zdrowia, Cooljamm Company – zautomatyzowane tworzenie muzyki, Monit - inteligentną elektroniczną nianię, Bluefeel – przenośny oczyszczacz powietrza i mini wentylator, a analogue plus - inteligentne urządzenie komunikacyjne dla użytkowników kasków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzy z powyższych startupów zostały uhonorowane nagrodami CES 2019 Innovation Awards. Ubieralna kamera Fitt360 firmy Linkflow dwa lata z rzędu otrzymała nagrodę w kategorii obrazowania cyfrowego (Digital Imaging). Z kolei Mopic i lululab nagrodzono w kategoriach przenośnych odtwarzaczy multimedialnych i akcesoriów (Portable Media Players and Accessories) oraz biotechnologii (Biotech).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung na CES 2019: 8 nowych projektów C-Lab związanych z AI (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl