SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung Flip – spotkania biznesowe od nowa.

Firmowe szkolenie, spotkanie biznesowe, prezentacja nowego projektu – to tylko kilka przykładów spotkań, w których każdego dnia uczestniczy tysiące polskich pracowników biurowych. Jednymi z częstszych narzędzi wykorzystywanych w ich trakcie są flipcharty i tablice sucho ścieralne. Wykresy, kluczowe słowa i podkreślenia mają pomóc nieco zagubionym uczestnikom skupić się na przebiegu prezentacji. Jednak do obowiązków uczestników spotkań należy nie tylko aktywne w nich uczestniczenie, ale także sporządzanie notatek, które gęsto pokrywają tablice i flipcharty. Czy zatem tak prowadzone spotkania mogą być efektywne?

Article

Technologia dla zwiększenia zaangażowania
Badanie poświęcone pracy w grupach przeprowadzone przez University of Arizona w USA dowodzi, że 9 z 10 godzin tygodniowo, które przeznaczone są na spotkania, jest zupełnie bezproduktywna. Sposobów na zmianę tego stanu rzeczy jest wiele. Oczywiście dużo zależy od wiedzy, zaangażowania i charyzmy prowadzącego. Co jeszcze? Z pewnością ważne jest również samo pomieszczenie, w którym odbywa się spotkanie i jego wyposażenie, zapewniające nie tylko komfort pracy, ale także zwiększające zaangażowanie i koncentrację uczestników. W tym miejscu warto również wykorzystać najnowsze technologie.

Firma Samsung Electronics będąc świadoma tych wyzwań wprowadziła na rynek urządzenie, dzięki któremu każde zebranie, warsztat czy konferencja będą o wiele bardziej produktywne. Samsung Flip bo o nim mowa  to interaktywny ekran będący współczesną odpowiedzią na stosowanie flipchartów i tablic. Wykorzystanie nowoczesnych technologii zamkniętych w klasycznej formie ułatwia firmom organizację, prowadzenie oraz podsumowywanie spotkań.

Wcielanie pomysłów w życie
Samsung Flip ma wszystkie niezbędne elementy zapewniające organizowanie twórczych i produktywnych spotkań w biurze. 55-calowy wyświetlacz jest przymocowany do ruchomego stojaka, a jego wielkość jest idealnie dopasowana do potrzeb małych grup omawiających pomysły, bez względu na to, w jakiego rodzaju przestrzeni biurowej pracują. Zależnie od potrzeb użytkowników wyświetlacz może pracować w orientacji pionowej lub poziomej. W ten sposób Samsung Flip w pełni wykorzystuje dostępne miejsce, a kreatywność nie jest ograniczana brakiem przestrzeni.

Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości (UHD) i pasywny rysik, który nie wymaga zasilania, zastępują tradycyjną białą tablicę i marker, przy czym są równie łatwe w użyciu. Dzięki wyjątkowej czułości matrycy na ekranie pisze się w tak naturalny sposób, jak na klasycznym flipcharcie lub dobrej jakości tablicy sucho ścieralnej.

Jednoczesna praca wielu użytkowników
Najbardziej produktywne spotkania to takie, w których wszyscy uczestnicy biorą czynny udział. Następuje wówczas swoista synergia idei i pomysłów. Żeby uwzględnić uwagi wszystkich uczestników spotkania, Samsung Flip pozwala na korzystanie z urządzenia nawet czterem osobom jednocześnie.

Usuwanie treści jest równie łatwe i naturalne – wystarczy przeciągnąć dłoń po ekranie, by „wymazać” niepotrzebne elementy z wyświetlacza. Użytkownicy mają również do dyspozycji szeroką gamę kolorów pisaka i 3 tryby grubości.Lepszy widok
Samsung Flip pomaga zaoszczędzić czas, upraszczając proces związany z przygotowywaniem spotkań poprzez wysyłanie i odbieranie materiałów konferencyjnych za pośrednictwem połączenia bezprzewodowego oraz portu USB. Grafikę, teksty czy zdjęcia możemy też importować dzięki funkcji Screen Mirroring i złączu HDMI. Z kolei funkcja udostępniania widoku z flipcharta pozwala na oglądanie tych samych treści na wyświetlaczach wszystkich komputerów, smartfonów czy tabletów sparowanych z Flipem przez Wi-Fi lub NFC.

Użytkownicy mogą również wysyłać na ekran treści przechowywane na swoich urządzeniach. Na przykład ekran smartfonu jednego z uczestników może zostać wyświetlony na ekranie Samsung Flip. W ten sposób uczestnicy spotkania w razie potrzeby mogą lepiej przyjrzeć się udostępnianym zdjęciom lub filmom.

Przechowanie, wyszukanie i udostępnianie w mgnieniu oka
Wyświetlacz Samsung Flip bezpiecznie przechowuje całą zawartość w pamięci wewnętrznej, a dane mogą być zabezpieczone czterocyfrowym pinem. Eliminuje to potrzebę uciążliwych podsumowań lub odręcznego spisywania notatek pod koniec spotkania i zapewnia bezpieczeństwo naszych informacji. Możliwość zapisywania notatek na 20 cyfrowych arkuszach sprawia, że prowadzącemu i uczestnikom nigdy nie zabraknie miejsca na kreatywne pomysły.

Funkcje zapisywania i udostępniania plików chronione są za pomocą zaszyfrowanego, opartego na hasłach systemowi zabezpieczeń. Uczestnicy spotkania mogą łatwo udostępniać materiały, wykorzystując pocztę e-mail lub tradycyjny wydruk. Użytkownicy mogą również zapisywać notatki ze spotkań na dysku USB lub innych nośnikach zewnętrznych w intuicyjny i prosty sposób w popularnym formacie pdf.

Samsung Flip tworzy roboczą przestrzeń, w której praca jest bardziej efektywna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung Flip – spotkania biznesowe od nowa.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ZBR
co to za artykuł sponsorowany bez linka do sklepu albo strony producenta?
odpowiedź