SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Samsung stawia na ekologię

Samsung Electronics podsumował pierwszy rok działalności w ramach programu PlanetFirst, w wyniku którego chce do 2013 roku stać się jedną z najbardziej przyjaznych środowisku firm.

Samsung stawia na ekologię

Podsumowując swoje działania w osiąganiu kompleksowego rozwoju, określonego w programie inicjatywy PlanetFirst, Samsung ogłosił, że roczne wydatki na ten cel wyniosły 1,01 tryliona wonów koreańskich (ok. 865 mln USD).

Pieniądze te zostały Wydane na przystosowanie przyjaznych ekologicznie produktów oraz budowę zielonych fabryk w 2009 roku. Firma zapewnia, że obniżyła również emisję gazów cieplarnianych ze swoich zakładów produkcyjnych do 31 proc. oraz zwiększyła o 16 proc. wydajność energetyczną w swoich nowych produktach.

Szacowana emisja dwutlenku węgla z nowowprowadzonych produktów Samsunga ma zmniejszyć się o 9,6 mln ton w okresie od stycznia 2009 do czerwca 2010 roku. Obniżka ta odpowiada zrównoważeniu emisji gazów cieplarnianych emitowanego podczas produkcji energii elektrycznej, która zużywana jest przez 1 mln gospodarstw domowych w USA przez rok.

"W ciągu zeszłego roku, Samsung jako korporacja, globalnie zaangażował się w osiąganie wyznaczonych celów w ramach Eco-Management 2013. Skupiamy się na zrozumieniu wpływu, jaki wywiera na środowisko produkcja naszego sprzętu oraz jego transport, a wszystko po to, by stać się liderem w dziedzinie zrównoważonego biznesu" - powiedział Park Sangbum, starszy vice Prezes, dyrektor działu komputerów i Centrum ds. Ochrony Środowiska Samsung Electronics.

Samsung podaje, że na dzień 30 czerwca bieżącego roku 2134 modele jego produktów odznaczono eko-znakiem, co czyni firmę numerem jeden na rynku produktów przyjaznych dla środowiska już czwarty rok z rzędu. Samsung tym samym przewyższył swój cel na rok 2010 osiągając oznakowanie 80 proc. swoich linii produktowych jako 'Good Eco-Product'.

Firma informuje też, że w 2009 roku zgromadziła i poddała recyklingowi w sumie 240 tys. ton zużytego sprzętu elektronicznego w 60 krajach. W kwietniu 2010 roku Samsung został zarejestrowany również jako e-Steward Enterprise, spełniając rygorystyczne wymogi zarządzania recyklingiem i odpadami amerykańskiej organizacji pozarządowej Basel Action Network.

Z kolei w maju tego roku Samsung ogłosił plan zainwestowania łącznie 6 trylionów wonów koreańskich (ok. 5,1 bln USD) aż do roku 2020, w rozwój produkowanych przez firmę kolektorów słonecznych.

Samsung zobowiązał się w przyszłości do ograniczenia łącznej emisji gazów cieplarnianych przez wszystkie swoje produkty o 81 milionów ton w ciągu pięciu lat i zainwestowania łącznie 5,4 tryliona wonów koreańskich (ok. 4,28 bln USD) w różne programy w ramach Eco-Management do roku 2013.

Raport Samsung Electronics dotyczący eko rozwoju za okres 2009 – 2010 można znaleźć na stronie internetowej www.samsung.com/us/aboutsamsung/citizenship/oursustainabilityreports.html.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Samsung stawia na ekologię

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl